Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na SUMOWA PASJA - Forum sumowe - Forum wędkarskie o sumach
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Goście: 8

· Użytkownicy:


· Łącznie użytkowników: 2,436

· Najnowszy użytkownik: Maciek6614


NASZ FANPAGE

Zobacz temat

 Drukuj temat
Slawomir Tabor
Janek przy obecnych cenach łódek używanych nic nie kupi konkretnego do 2,5 tyś Jeśli są okazje to w zestawach łódka + przyczepka + silnik i to szybko są sprzedawane .
Jaki silnik kupujesz 4T czy 2T , używka czy nowy , jakiej mocy .
Bez zacinania nie ma łapania.
Życie ucieka szybciej niż duży sum na haku.
Najbogatsi ludzie to Ci którzy handlują nadzieją a PZW w szczególności .
Urodziłem sie w komunie .Trochę pożyłem i umrę w kolorowej komunie .
 
Retro
Jeśli chodzi o środkową ławkę, to @pepe79 ma rację, ale nie do końca,
możesz zrobić tak jak ja zrobiłem przy Małej Romanie 360, (patrz zdjęcie),
bo jeśli będziesz chciał też pływać na wiosłach to musisz mieć ławkę.

Ławka może być zdejmowana.I

„Mała Romana” to moja nazwa kadłub tej łódki czekał około 10 lat,
zastosowałem w niej kilka ciekawych kombinacji np. możliwość zawieszeni 3 silników jednocześnie 1 z długa stopą i 2 z krótką stopą, lub 1 z długa stopą,
albo 2 z krótką stopą.

Może to będzie następna łódka, którą tu pokażę. Q

sumowapasja.pl/images/imagehost/5ca815500436f0cffc1dddf14e4e3813.jpg
https://www.facebook.com/zdargocic
 
Jan Brzozowski
Sławek, w 2500 to ja mam zamiar się zamknąć. Szansa jest, bo łajba z transportem kosztowała mnie naprawdę małe pieniądze. Mówię oczywiście tylko o kosztach remontu plus relingi i uchwyty na wędki. Knagi mam, dulki i rolki do kotwicy oraz relingi sam zrobię. Silnik i przyczepa to inna bajka. Jeśli chodzi o silnik, to chyba 10 kucyków 4T, w dodatku używany, bo na nówkę mnie nie stać póki co. Wiem, wiem, moc śmieszna do tej łodzi, ale ścigać się nie będę.
Jeśli chodzi o środkową komorę, to widać wyraźnie, że początkowo były dwie małe komory boczne, potem ktoś dorobił resztę. Tak to zostawię i zamontuję klapę. Będzie bakista na klamoty.
To samo dotyczy komory przedniej, ktoś zaczął już ciąć, ja dokończę i też bakista będzie.
Tylne komory zostawię bez zmian.
Retro, łódeczka piękna bardzo. Jeśli masz foty z remontu, chętnie obejrzymy. Mam nadzieję, że moja też taka będzie.
Życzę wszystkim sumów 2+ pozdrawiam, Tetryk I U
 
j-23
Ja jestem daleki od remontów , kolega kupił Romanę za 1500zł ,do wymiany była sklejka w pawęży i parę łat do poprawy plus malunek , żywica, mata, farba ,1200zł ,ale każdy robi tak jak mu budżet pozwala , co do silnika , gdzieś na forum jest filmik z nabytą Romaną ,waga 145kg ,honda 10km 4t wprawia ją w ślizg i rozpędza do 30 Kh z jedną osobą na pokładzie .
Edytowane przez j-23 dnia 04.01.2018 20:35
 
Jan Brzozowski
Na szybko zrobiony filmik z grubsza obrazujący stan łódki z zewnątrz.
Najlepiej obejrzeć w HD na "jutubie", będzie wyraźniej widać.


Życzę wszystkim sumów 2+ pozdrawiam, Tetryk I U
 
stan2010
Stan kadłuba wskazuje na wielu właścicieli i picowanie przed każdą sprzedażą. Ostatni przed Tobą poddał się. To będzie bardziej odbudowa niż remont. Na początek koniecznie osłonić od deszczu S. I szlifowanie, szlifowanie.... a dopiero potem wyjdzie zakres łatania. Pająki trzeba usunąć do laminatu. Sprężone powietrze pomoże przy lokalizacji rozwarstwionego laminatu. Trzymam kciuki, bo łatwo nie będzie, ale jest do zrobienia. Jeżeli są fragmenty z mchem, trzeba wyciąć 'zielony' element. Powodzenia I
Pozdrawiam I
 
Slawomir Tabor
Janek musisz sprawdzić wszystkie łaty .Łata przy listwie odbojowej odeszła to i reszta może być odklejona a trzyma się tylko na farbie .
Bez zacinania nie ma łapania.
Życie ucieka szybciej niż duży sum na haku.
Najbogatsi ludzie to Ci którzy handlują nadzieją a PZW w szczególności .
Urodziłem sie w komunie .Trochę pożyłem i umrę w kolorowej komunie .
 
Lemiux
No Janek, to się wpakowałeś. Remont zgłoszony u Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków?
U Siebie w pracy używam chemii (pasty/żelu) do ściągania farb wszelakich.
W ciągu doby potrafi zdjąć nawet 5 mm farb nakładanych przez kilkadziesiąt lat.
Ciekawe ile zaoszczędził byś czasu i zdrowia inwestując w taką chemię.
 
Jan Brzozowski
Wiem, że kupa roboty mnie czeka. Jednak wiem też, że pomału dam radę.
Lemiux, jakiś link lub nazwa tej chemii?
Rozważam również opcję piaskowania.
Życzę wszystkim sumów 2+ pozdrawiam, Tetryk I U
 
Lemiux
Jan Brzozowski napisał(aM

Wiem, że kupa roboty mnie czeka. Jednak wiem też, że pomału dam radę.
Lemiux, jakiś link lub nazwa tej chemii?
Rozważam również opcję piaskowania.

AGS BPS 7150, ale wiem że inne firmy mają podobne produkty. Wydaje mi się że najważniejsze by produkt miał wysokie pH, ten ma aż 14.
 
stan2010
Na stary laminat nie dawaj żadnej chemii do usuwania farb/lakierów, bo w niknie w laminat i nigdy się tego nie usunie, a mocno żrące. Z blachy- proszę bardzo, bo potem zmywanie i fosforany. Sam kiedyś toto używałem, ale do metalu. Na drewno bardzo ostrożnie. Preparat nazywał się /w zeszłym wieku/ "Mordofix". Teraz też istnieje D /google/. Na bazie niskowrzących kwasów organicznych.
Papier ścierny 16/24/36 na grzyba do wiertarki i... Skuteczniejsza duża polerka z obrotami <2ooo. No, jeszcze maska pyłowa. Poprzednie naprawy do bani bo, albo nie odpylone i nie odtłuszczone, a najpewniej, wilgoć w laminacie kadłuba.
Pozdrawiam I
 
Retro
stan2010 napisał(aM

Na stary laminat nie dawaj żadnej chemii do usuwania farb/lakierów, bo w niknie w laminat i nigdy się tego nie usunie, a mocno żrące.


Stan ma rację, żywica to też farba.

Piaskowanie jest dobre, tylko piaskowanie musi być delikatne,
tak żeby usunąć stare farby, a żelkot zmatować.

Pierwsze, co powinieneś zrobić to wypłukać z pod podłogi piasek i brud,
a można tam czasem znaleźć ciekawe rzeczy.

Na pewno Ci się uda.I#
https://www.facebook.com/zdargocic
 
Lemiux
stan2010 napisał(aM

Na stary laminat nie dawaj żadnej chemii do usuwania farb/lakierów, bo w niknie w laminat i nigdy się tego nie usunie, a mocno żrące. Z blachy- proszę bardzo, bo potem zmywanie i fosforany. Sam kiedyś toto używałem, ale do metalu. Na drewno bardzo ostrożnie. Preparat nazywał się /w zeszłym wieku/ "Mordofix". Teraz też istnieje D /google/. Na bazie niskowrzących kwasów organicznych.
Papier ścierny 16/24/36 na grzyba do wiertarki i... Skuteczniejsza duża polerka z obrotami <2ooo. No, jeszcze maska pyłowa. Poprzednie naprawy do bani bo, albo nie odpylone i nie odtłuszczone, a najpewniej, wilgoć w laminacie kadłuba.

Mordofix, czy tam Skansol to przy tym BPS-ie pestka ;P
 
Slawomir Tabor
Janek może tam gdzie piaskują robią zamiast piaskiem to kulkami szklanymi .
Chemii nie stosuj do usuwania starej farby bo jej z laminatu całkowicie nie usuniesz .
Czekamy na wiosnę i do roboty .Ja na ryby Ty do stoczni . H .
Bez zacinania nie ma łapania.
Życie ucieka szybciej niż duży sum na haku.
Najbogatsi ludzie to Ci którzy handlują nadzieją a PZW w szczególności .
Urodziłem sie w komunie .Trochę pożyłem i umrę w kolorowej komunie .
 
Jan Brzozowski
Dzięki wszystkim za wskazówki, dzięki nim mam większe wyobrażenie w temacie laminatów.
Życzę wszystkim sumów 2+ pozdrawiam, Tetryk I U
 
Jan Brzozowski
j-23 napisał(aM

co do silnika , gdzieś na forum jest filmik z nabytą Romaną ,waga 145kg ,honda 10km 4t wprawia ją w ślizg i rozpędza do 30 Kh z jedną osobą na pokładzie .

No właśnie, przed chwilą filmik był, ale się zmył, więc go wstawię. A silnik nie podrasowany czasem?


Życzę wszystkim sumów 2+ pozdrawiam, Tetryk I U
 
Mariusz Kulinski
Dobra łódka to i 30 z 10KM wyciąga.Całkiem normalny wynik.
Nie zabijaj swojej pasji.Pstryk i do wody.
Pozdrawiam Qla.
 
j-23
Silnik orginalna 10km honda 4t , wstawiałem ale mi nie odtwarzał , poprzednia łódź była bez showka z przodu , i
miała ciemno szare dno co się nie bardzo podobało żonie ,więc wymieniłem na białą i ze schowkiem i dzisiaj było pierwsze pływanie.

Poprzednia

sumowapasja.pl/images/imagehost/241c30fa42c08d8fcbac3ceb53e4e293.jpg
Edytowane przez j-23 dnia 07.01.2018 20:59
 
j-23
Obecna

sumowapasja.pl/images/imagehost/abafc5aafe7bb014b31db26896bf3815.jpg

Filmik wstawiłem bo może komuś pomoże przy doborze zestawu, ta Romana jest robiona pod silnik z krótką stopą ,jak dla mnie ta prędkość 30kh wystarcza . Waga łodzi to 145 hg .
 
Jan Brzozowski
Fajna łódeczka I
Ja mam na oku silnik 10 kucyków, to czterosuw hondy z 2011 roku. Sprzedający pisze, że ma niecałe 10 godzin przebiegu. Cena ok. 3500 zetów.
O ile mi się uda go kupić, dojdzie jeszcze koszt transportu.
Życzę wszystkim sumów 2+ pozdrawiam, Tetryk I U
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.18
18,670,236 unikalne wizyty