Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na SUMOWA PASJA - Forum sumowe - Forum wędkarskie o sumach
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Goście: 4

· Użytkownicy:


· Łącznie użytkowników: 2,435

· Najnowszy użytkownik: Maciek6614


NASZ FANPAGE

Zobacz temat

 Drukuj temat
Arti
Witajcie
Wędkarstwo to moja największa pasja którą zaraził mnie mój tata od najmłodszych lat.
Moja przygoda z woblerami sumowymi zaczęła się jakieś siedem lat temu gdy będąc na rybach spotkałem pewnych wędkarzy (z którymi koleguję się do dziś i razem wędkujemy ) po godzinnej pogawędce pokazali mi woblery wykonane przez nich widząc te wszystkie pudła woblerów trochę im zazdrościłem ale w ale w głowie miałem tylko jedną myśl że ja też potrafię zrobić woblery .
Tak zaczęła się moja przygoda z woblerami

Od tego czasu po prostu przepadłem każą wolą chwilę poświęcałem woblerom i tak jest do dziś stało się to moją drugą pasją.
Woblery wykonane są z drzewa lipowego i sosnowego starannie wybranego.
Stelaż jest z drutu nierdzewnego 1,6 mm z jednego kawałka
stery z poliwęglanu 3 mm


sumowapasja.pl/images/imagehost/64f1da95ab485904d64319aa2246e159.jpg

Wszystkie woblery są pływające
Grzechotki robię sam są nawet dość głośne
Gdyby ktoś chciał poznać detale wykonania woblera mój kontakt 787373217

Głębokość schodzenia woblerów 5 metrów . Tak naprawdę nie wiem do jakiej głębokości schodzą bo tam gdzie ja wędkuję nie ma głębiej niż 5 metrów

Nr 1 . Długość 13 cm

sumowapasja.pl/images/imagehost/c235bea7d29b8f94fa40778acf461f6a.jpg
sumowapasja.pl/images/imagehost/a9d0b3f6122849c428da85df9efd34e9.jpg

Nr 2 . Długość 12 cm

sumowapasja.pl/images/imagehost/815bf2ec25d34d1b841f2d6c79c77404.jpg
sumowapasja.pl/images/imagehost/545ac922b61e4e768548c042a2a7e332.jpg

Nr 3 . Długość 13 cm

sumowapasja.pl/images/imagehost/25fd09611624ff21e853213abe32a0e9.jpg
sumowapasja.pl/images/imagehost/2c50714cae98e58280b4c53d00115f38.jpg

Nr . 4 Długość 13 cm

sumowapasja.pl/images/imagehost/e17865f03f8f9431960d8c7bf265a0a8.jpg
sumowapasja.pl/images/imagehost/f656a83a18235450047a2432e10bfb9d.jpg

Nr . 5 Długość 13 cm
Głębokość schodzenia 3 m

sumowapasja.pl/images/imagehost/44ee5f157c81e26d0044dd2a654cd6d9.jpg
sumowapasja.pl/images/imagehost/a400b6d6d2ce683d91cba00a28625d5c.jpg

Nr . 6 Długość 13 cm

sumowapasja.pl/images/imagehost/3e9985f8126423cf4bef68db445a2621.jpg
sumowapasja.pl/images/imagehost/f448db39dad5c8ff64ac542d0adf0867.jpg

Nr . 7 Długość 12 cm lub 13 cm
Głębokość schodzenia 3 m - 4 m


sumowapasja.pl/images/imagehost/e2f73cd4b48ffba450b7cdad6b7ce0f6.jpg
sumowapasja.pl/images/imagehost/d156ac84a81104dd569b1572ca29740c.jpg
 
Mariusz Kulinski
Bardzo ładne i widać, że starannie wykonane.Robisz tylko dla siebie, czy też oferujesz do sprzedaży?
Nie zabijaj swojej pasji.Pstryk i do wody.
Pozdrawiam Qla.
 
Lucas
Fajne te woblery Józka skoro trochę ludzi się na nich wzoruje I
 
Jan Brzozowski
Niekoniecznie na Józkowych. Wiele firm robi wobki o podobnych kształtach.
Zresztą, Józek też się wzorował na wobkach, które mu się spodobały. Warto robić to, co dobre, jeśli przynosi efekty.
Poniżej fotki chińszczyzny o podobnych wzorach.

www.sumowapasja.pl/images/imagehost/265f26d727f6716ace72bff42fba7cd1.jpg

www.sumowapasja.pl/images/imagehost/1f1cf93a27aa87bbd9ab83cdfb807001_tbig.jpg
Życzę wszystkim sumów 2+ pozdrawiam, Tetryk I U
 
Jan Brzozowski
Fakt, jeśli chodzi o niektóre wzory, to łudząco przypominają te Józkowe. Niechciał bym z tego powodu żadnych zgrzytów na forum.
Tak czy siak, wobki są fajne.
Ps.
Mnie udało się opracować taki sposób malowania, który jest póki co jedyny w Polsce, więc o plagiat nikt mnie nie posądzi ^
Życzę wszystkim sumów 2+ pozdrawiam, Tetryk I U
 
Robert
Jaki plagiat.Każdy sie na kimś -czymś wzoruje mnie nie obchodzi ze te czy inne sa łudząco podobne do takich czy takich ,dla mnie jako potencjalnego nabywcy ważne by zdawały egzamin i miały konkurencyjna ofertę .
Inna jest sprawa gdy wzory sa zastrzeżone -wtedy po Baty kopiarza .
Z reszta takie sprawy powinni wyjaśniać sami zainteresowani a nie potencjalni użytkownicy -czyt. klienci .

Arti gdzie masz swoja oferte do ogolnego przejrzenia -poza forami .
 
Arti
Witam .. Napiszę trochę o malowaniu i o wzorach.
Jeżeli chodzi o malowanie nie będę ukrywał że są bardzo podobne do Józkowych bo gdy zobaczyłem pierwszy raz ten wzór malowania bardzo bardzo mi się spodobał mam nadzieję że mi Józek to wybaczy bo jak się wzorować to na najlepszych.
Trolingować zacząłem w tym roku, wcześniej tylko spinning na odcinku Wisły od Koszyc do Nowego Korczyna złowiłem
17 sumów wciągu tygodnia wędkując po cztery pięć godziny dziennie w tym 3 sztuki 2+ myślę że na to miały wpływ kolory woblerów no i oczywiście praca .
Co do kształtów to może dwa są podobne ale to tylko na zdjęciach w realu są całkiem inne
Szczerze mówiąc tylko raz miałem przyjemność zobaczenia nad wodą u innego wędkarza woblera Józka
Pozdrowienia dla wszystkich...
Edytowane przez Semi dnia 01.01.2018 20:53
 
Mariusz Kulinski
W sumowych malowaniach niewiele już się da wymyślić, więc siłą rzeczy będą podobne.
Ważne ,że widać staranne wykonanie i efekty jak piszesz już są.
Rzuć jakąś ofertę- potestujemM
Nie zabijaj swojej pasji.Pstryk i do wody.
Pozdrawiam Qla.
 
Arti
Robert napisał(aM

Jaki plagiat.Każdy sie na kimś -czymś wzoruje mnie nie obchodzi ze te czy inne sa łudząco podobne do takich czy takich ,dla mnie jako potencjalnego nabywcy ważne by zdawały egzamin i miały konkurencyjna ofertę .
Inna jest sprawa gdy wzory sa zastrzeżone -wtedy po Baty kopiarza .
Z reszta takie sprawy powinni wyjaśniać sami zainteresowani a nie potencjalni użytkownicy -czyt. klienci .

Arti gdzie masz swoja oferte do ogolnego przejrzenia -poza forami .


Nie ma nigdzie tylko na forum
Robienie woblerów stało się moją prawdziwą pasją początkowo woblery miały być tylko wyłącznie dla mnie
Ale za namową kilku wędkarzy ( poznanych nad wodą ) którzy pozyskali moje woblery znalazły się na forum
Dla mnie to na razie wystarczy z powodu pracy jaką mam nie jestem w stanie robić woblerów na dużą skalę
Ale każdą wolną chwilę poświęcam woblerom
 
Arti
Sorki jeżeli napisałem coś nie tak ale wczoraj były moje urodziny i głowa trochę jeszcze nie taka jak powinna być
 
Mariusz Kulinski
Również życzę wszystkiego sumowego -fajnych wobków i fajnych rybek.K
Nie zabijaj swojej pasji.Pstryk i do wody.
Pozdrawiam Qla.
 
maweric
Wszystkiego najlepszego Arti K , ale Józka pisz przez " Ó "
 
pontony.maweric.pl
Jozek Pojedyniec
Jan Brzozowski napisał(aM

Niekoniecznie na Józkowych. Wiele firm robi wobki o podobnych kształtach.
Zresztą, Józek też się wzorował na wobkach, które mu się spodobały. Warto robić to, co dobre, jeśli przynosi efekty.
Poniżej fotki chińszczyzny o podobnych wzorach.

Janek jedynie na czym się wzoruję to własne doświadczenie. Najpierw rysuje dziesiatki kształtów dopóki mi któryś nie ,,siądzie" potem rzeźbie ten kształt i miesiącami dopracowywuję żeby to chodziło tak jak ja chcę. Nad najpopularniejszą trzynastką, na której się dużo osób wzoruje łącznie z Tobą , pracowałem przez 3 lata zanim osiągnąłem zamierzony efekt.Były to setki godzin spędzonych w pracowni i nad wodą. Tak że jak nie wiesz jak powstają moje woblery to się za mnie nie wypowiadaj
Pozdrawiam i wszystkiego dobrego w Nowym 2018 Roku I
pojedyniec.com.pl
 
pojedyniec.com.pl
Longin Bojanowski
A mnie się wydaje, ze Józek to wcześniej jakieś robił na głowatki i pewnie już wtedy coś tam wymyślał. Później przeszedł na łowienie sumów i trza było dopracować a może opracować jakieś wzory. Pewnie wiele prób doprowadziło do znalezienia tego najwłaściwszego. Ale pochwalę się i ja. Wiele razy męczyłem Józka żeby pomalował na żółto -czarno. Bo ta kolorystyka mnie się sprawdzała. Wreszcie to zrobił. No i co do tej pory nie mam pomarańczowego tygryska. Józek, w tym roku nie daruję i ma być z podpisem Dany. A ja wystawie fotkę na fejsie i napisze , że pojawiły się podróby.H.

Ale dość tych sporów to temat Artiego .
Byłem kiedyś użytkownikiem FS. Ale wolę być tutaj.
LONIEK, "TETRYK II"
 
Jan Brzozowski
Sorry, Józek. Nie wiedziałem, że kształty Twoich sumowych woblerów sam wypracowałeś.
Ja bym na Twoim miejscu ścigał chinoli (i nie tylko) za podróby M
Jak napisałem wyżej, wiele firm produkuje woblery o podobnych kształtach, więc nie bardzo wiem dlaczego piszesz, że ja wzoruję się akurat na Twoich. Z całą pewnością maluję inaczej. Zresztą w moim temacie o woblerach w pierwszym poście wyraźnie napisałem, na czym się wzorowałem. Ale wystarczy już tych dywagacji na temat "moje twoje czy inne".
Loniek ma rację, to temat o wobkach Artiego i niech tak zostanie.
Życzę wszystkim sumów 2+ pozdrawiam, Tetryk I U
 
Arti
Witam wszystkich zainteresowanych nie zawsze moje woblery wyglądały tak jak te wcześniej spiningując tylko z brzegu robiłem różne kombinacje

sumowapasja.pl/images/imagehost/aeb334f52720b94e2fc527282d51236d.jpg
sumowapasja.pl/images/imagehost/528cf64ef7d86e07548f9e1af33aaa9a.jpg
sumowapasja.pl/images/imagehost/47ee8450b344b18e1915bde3eb69a62c.jpg
sumowapasja.pl/images/imagehost/511d5894ef17e4efbe06a9a724e4f8a3.jpg

Później przyszedł ponton więc zacząłem zmieniać to i tamto oczywiście że będę pracował nad swoim wzorem malowania skoro to co niektórym przeszkadza, ale następne woblery będę strugał dopiero w lipcu kwiecień maj jestem w USA
Tak jak wcześniej pisałem ja nie strugam na dużą skalę i nie jest tak że mi bardzo zależy na tym że parę groszy wpadnie
Jeżeli uważacie że mój temat jest nie na miejscu proszę go usunąć
Wszystkiego Najlepszego w Nowym 2018 roku i sumów 2 +
 
Mariusz Kulinski
Spokojnie, temat jest we właściwym miejscu- w końcu to hand-made. Również wszystkiego najlepszego i owocnego strugania.
Nie zabijaj swojej pasji.Pstryk i do wody.
Pozdrawiam Qla.
 
Mariusz Awarski
Arti jak najbardziej na miejscu w końcu to Twój temat, woblery bardzo ładnie się prezentują.
 
Arti
Dziękuję bardzo wszystkim za życzenia .
 
Szafa
Bardzo ładne wobki, z chęcią przetestuje D
Catfishing - Way of life
Zachęcam do subskrypcji kanału YouTube „SILURO TV”
https://m.youtube.com/channel/UCKwhUcP9q8umDUdfaiq1fNQ
Facebook:
https://www.facebook.com/Siluro-W%C4%99dkarstwo-Sumowe-258822917894365/
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.11
18,686,385 unikalne wizyty