Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na SUMOWA PASJA - Forum sumowe - Forum wędkarskie o sumach
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Goście: 3

· Użytkownicy:


· Łącznie użytkowników: 2,437

· Najnowszy użytkownik: Lavilltrile


NASZ FANPAGE

Zobacz temat

 Drukuj temat
adrian99
Chciałbym rozpocząć przygodę z wędkarstwem sumowym ale jest jednem haczyk, ograniczony fundusz :( Tak więc szukam wędki do połowu na wątróbkę oraz żywca/trupka. Łowić będę na wodzie stojącej. Głównie interesuje mnie wędka pod multiplikator i tutaj się zaczyna problem bo fundusz to max 120zł. Wiem, że mało ale na sam początek przygody musi starczyć. Może Wy jako doświadczeni mi jakoś pomożecie. Liczę na waszą pomoc w wyborze odpowiedniego wędziska, który spełni swoje zadanie.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc U
 
Mateusz Wisniewski
Jedyna opcja to chyba karpiówka
 
Mateusz Wisniewski
Rozmawiamy oczywiście o samym kiju
 
adrian99
tak, poszukuję samego kija ale zależy mi by był pod multiplikator :/
Łowię bo tylko to pozwala mi odpocząć
 
adrian99
Szukać szukałem ale najwidoczniej zbyt mało skutecznie bo nie znalazłem żadnej odpowiedzi, która by mi pomogła :/
Łowię bo tylko to pozwala mi odpocząć
 
Mateusz Wisniewski
Za 120 khogi nie kupi P
 
adrian99
właśnie znalazłem o co chodziło Glanis PATROL i oglądam teraz filmik z wytrzymałości Kogha Gianthunter Wels tylko cena to 135+ kw
Łowię bo tylko to pozwala mi odpocząć
 
Mariusz Kulinski
To najtańsza wędka takiego kalibru i zarazem bardzo dobra-warto!!!
Nie zabijaj swojej pasji.Pstryk i do wody.
Pozdrawiam Qla.
 
adrian99
Jak zobaczyłem co ta wędka potrafi to uznałem że muszę ją mieć Z bardzo dobrze zdała też test do góry nogami tylko czy nie będzie problemu z przelotkami pod multiplikator?
Łowię bo tylko to pozwala mi odpocząć
 
Mariusz Kulinski
Żadnego problemu-ma ich sporo i gęsto.
Nie zabijaj swojej pasji.Pstryk i do wody.
Pozdrawiam Qla.
 
adrian99
na stronie jest pokazane 6 przelotek ale jak już znalazłem na innym temacie że posiada ich 12. Dziękuję za pomoc ;) teraz czekać do 10 i zamawiam to cudo ^_^
Edytowane przez adrian99 dnia 27.04.2018 22:54
Łowię bo tylko to pozwala mi odpocząć
 
Marek Bukowski
Po mojemu to taki średni wybór z tym kijem ,kupiłbym karpiowy 360 i kołowrotek . Przy wątrobie będę częste brania innych ryb , w przeciągu godziny dwa razy nieraz trzeba sprawdzać no i wygodniej rzucać zwłaszcza w nocy.
 
Szuwar7
Na początek wydaje mi się że do 130zł jakąś pałe morską z wlókna szklanego powinieneś kupić.Długość minimum 3m jak na stacjonarke.Wędki z wlókna szklanego są bardzo mocne.Spodoba się wędkowanie,będzie kasa pomyślisz nad czymś lepszym!
 
Piotrek86
Kogha jest szklana, a w wersji 330 można się pokusić o rzucanie U mam taką - ciężka i "batowata" ale wybacza mnóstwo błędów i po zacięciu pewnie trzyma rybę. Na początek szczerze polecam Jak będziesz wiedział czego chcesz zawsze możesz zmienić - za niewiele mniej możesz ja odsprzedać U
 
Szuwar7
Ciężkie te szklaki,ale jak na początek to myśle że nie ma co pchać się w jakieś firmówki typowo sumowe bo są drogie.Moim zdaniem szkoda kasy!
 
Piotrek86
Szuwar, a ile ten kij trzymasz w ręku? U praktycznie cały czas stoi w podpórce i tylko przy braniu go wyjmujesz, a wtedy i tak ciężaru nie czujesz D

Ja mam jeden zestaw złożony z Kogha 330 cm i podpięty do niego Daiwa DF100 CAT z dołożonymi łożyskami - razem waży około 2kg a jakoś mi strasznie nie przeszkadza D
 
Mateusz Wisniewski
i ja miałem koghe fajny kijek P ale teraz bym kupił WFT Never Crank
 
Szuwar7
Piotrek86 napisał(aM

Szuwar, a ile ten kij trzymasz w ręku? U praktycznie cały czas stoi w podpórce i tylko przy braniu go wyjmujesz, a wtedy i tak ciężaru nie czujesz D

Ja mam jeden zestaw złożony z Kogha 330 cm i podpięty do niego Daiwa DF100 CAT z dołożonymi łożyskami - razem waży około 2kg a jakoś mi strasznie nie przeszkadza D

Są emocje to i ciężarunie czućO
 
WROBEL
Chciałbym podpiąć się do tematu. Do tej pory łowiłem na karpiówkę ale chcę drugą wędkę typowo pod suma. Budżet: ok 200zł na kij, długość 3m-3,30m. Chciałem WFT Never crack 3m 200-1000g ale wg opisów na forum to miękką wędka, a ja wolałbym sztywniejszą. Znalazłem Mikado Cat Fish, niby sztywniejszy - bo węglowy, opinie niby pozytywne tak, jak i w przypadku Cormorana, ale żadnego w akcji nie widziałem. Kij ma służyć do stacjonarki.
 
Szuwar7
WROBEL napisał(aM

Chciałbym podpiąć się do tematu. Do tej pory łowiłem na karpiówkę ale chcę drugą wędkę typowo pod suma. Budżet: ok 200zł na kij, długość 3m-3,30m. Chciałem WFT Never crack 3m 200-1000g ale wg opisów na forum to miękką wędka, a ja wolałbym sztywniejszą. Znalazłem Mikado Cat Fish, niby sztywniejszy - bo węglowy, opinie niby pozytywne tak, jak i w przypadku Cormorana, ale żadnego w akcji nie widziałem. Kij ma służyć do stacjonarki.

Jak masz 200 na wydaniu,to polecam Mikado MLT HEAVY CAT FISH 3m.Ma bardzo dobre opinie!
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.13
18,657,619 unikalne wizyty