Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na SUMOWA PASJA - Forum sumowe - Forum wędkarskie o sumach
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Goście: 2

· Użytkownicy:
1. Jacek Bartnik

· Łącznie użytkowników: 2,436

· Najnowszy użytkownik: Lavilltrile


NASZ FANPAGE

Zobacz temat

 Drukuj temat
Kiersnowski Artur
Dzisiaj wreszcie solidne testy (pierwsze były na Darginie, ale wtedy jeszcze mało miarodajne bo motor trochę szwankował). Ponton załadowany całym szpejem i bambetlami tak ze 60kg + ja nieco ponad 100kg, Na Narwi pod prąd gps pokazywał 23km/h z nurtem do 32km/h. Spalanie średnio 2l/h. Pływałem w rejonie Nowego Dworu Mazowieckiego.
Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody.

Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trzeba umić.
 
Koz@k
No to pewnie zadowolony jesteś bo wynik bardzo dobry.
Łowię, analizuję, poprawiam.. i łowie jeszcze więcej.
Determinacja to mój atut.

IZachęcam do polubienia mojego funny page na FBI
https://www.faceb...hobsessive
 
Robert Lyzczarz
Lucas napisał(aM

Jeśli chodzi o pontony pro marine (bo ktoś tam pytał wcześniej) to nie macie się co obawiać, prawda Seweryn? Ten biały model jest tyrany po Wiśle chyba już z 6 lat, pontony godne polecenia.



Ja używam tego modelu czwarty rok to mimo iż to chińszczyzna mogę z czystym sumieniu polecic kazdemu.Ponton nie do zdarcia mimo iz przeszedł juz wiele,włącznie z dwoma myszami w środkuU
 
Marek Bukowski
Trochę rozglądam się za pontonem 4 metrowym .Zainteresował mnie Bush Favorit 400 ,balony po 5o cm i materiał EY TEX, PVC H2585 Boat, 1400 g/m2 .Co Sądzicie a może ktoś pływa na takim bądź podobnym ?G
 
Lucas
Ja też już miałem kupować busha tylko chyba craba, te pontony mają super nautyke. Bardzo łatwo dają się wprowadzić w ślizg. Nie myszkują. Dla mnie jedne z lepszych.
 
Marek Bukowski
Kiersnowski Artur napisał(aM

Dlatego się zastanawiam. Ten Quick silver mnie kusi, ale po doposażeniu tak jak potrzebuję wyjdzie cena jak za nowy, tak samo wyposażony. Czekam na odpowiedź od sprzedającego. Nigdzie nie mogę o nim znaleźć informacji bo starszy model. Wg tabliczki ma klasę D, czyli morski na fale do wysokości 4m. Popularne są C czyli do 2m fala. Ale potrzebowałbym jeszcze jaka gr ścianek komory, gęstość materiału itp itd.
Pogrzebałem, ten który znalazłem to model 1996r. Od dawna nie produkowany, ma przynajmniej 10 lat ma, zwłaszcza że data i nr partii na tabliczce znamionowej wygląda na celowo zatarty. Raczej odpuszczę.

A - Oceaniczna ponad 8°B ponad 4 m
B - Pełnomorska do 8°B włącznie do 4 m włącznie
C - Przybrzeżna do 6°B włącznie do 2 m włącznie
D - Na wody osłonięte do 4°B włącznie do 0,5 m włącznie
Pewnie coś i z kategorią kombinowali na tabliczce G
 
maweric
A czy któryś z pontonów 330 na silniku 5 Hp pójdzie w ślizg z dwoma osobami ???
 
pontony.maweric.pl
Robert Pytka
NIE . Z jedna może być problem a z dwoma nie ma wałka .
 
maweric
Robert jesteś pewien ??
 
pontony.maweric.pl
maweric
Robert to zobacz, jest to możliwe &


https://www.youtube.com/watch?v=TpD-6n7tMhE
 
pontony.maweric.pl
Lucas
To 1,5 osoby T
 
maweric
No tak może masz rację, na wiosnę wrzucę z dwoma "kabanami" po 95 kg, chyba że przytyję i jeden będzie 100+U
 
pontony.maweric.pl
Marek Bukowski
Pewnie jakiś motor podrasowany & ,woda jakaś znajoma mi się wydaje .U
 
Lucas
Ale normalnie idzie w ślizgu z takimi chłopami na 5 km? Ja sam nie mogłem wprowadzić w ślizg pontonu proscan na 4 km Yamahy w dwusuwie, zaś byłem światkiem jak Mateusz H pływał na 4 km czterosuwie w ślizgu z gratami, ciężko było mi w to uwierzyć, on pływał na kolibrii.
 
maweric
Marek silnik standardowy bez przeróbek, fakt że nówka. Podstawa to nautyka, kil załatwia wszystko i ołówki 90stopni, przedłużają linie wody.
Na najbliższy zlot przytargam gumiaka lub gumiaki do przetestowania.
 
pontony.maweric.pl
Kiersnowski Artur
Rysiek, 90 czy 45 stopni?
Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody.

Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trzeba umić.
 
maweric
Artur , kąt na płasko z wodą , dla mnie to 90 stopni. Tradycyjne 45 stopni.
 
pontony.maweric.pl
Marek Bukowski
Trochę ciemny ten materiał na modelach favorit a na niektórych zdjęciach wydaje się jaśniejszy ,rozmawiałem z przedstawicielem u nas i z producentem jest dostępny tylko jeden odcień kolor grafit.G Z sumowapasja.pl/images/imagehost/65b1675ae115e72a7b6c01e23e7ccc41.jpg
 
salto
Witam. Powoli też przymierzam się do zakupu pontonu, w większości będę pływał sam więc wybór padł na 3 metrowy, oczywiście z kilem.
Wstępnie wytypowałem Mawerica oraz Pro Marine Forsage .Ostatnio znalazłem też w tych pieniążkach Voyager Marine CM 300PL.W związku z tym mam pytanie, czy mieliście z tą marką styczność, a może ktoś taki model posiada.
 
Longin Bojanowski
Panowie, to temat o pontonach. Rozważania na temat śrub do silników można prowadzić w innym, załóżcie taki, a ktoś przeniesie posty o tym. Tutaj wystarczy napisać aby ten co pływa pontonem z silnikiem ze śrubą uciągową, zmienił na standardową. Wg. mnie to już powinno pomóc.
Byłem kiedyś użytkownikiem FS. Ale wolę być tutaj.
LONIEK, "TETRYK II"
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.15
18,688,272 unikalne wizyty