Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na SUMOWA PASJA - Forum sumowe - Forum wędkarskie o sumach
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Goście: 1

· Użytkownicy:


· Łącznie użytkowników: 2,436

· Najnowszy użytkownik: Maciek6614


NASZ FANPAGE

Zobacz temat

 Drukuj temat
Szafa
Ja używam Kolibri Km 400d, do tego silnik 15hp i w zupełności na polskie warunki wystarcza. Pzdr
 
Jacek Gebala
jachu67 napisał(aM

Bierz to co się podoba (bo za fajne pieniądze). Mocy nigdy dość.
Waldek42 i ja pływamy pontonem 380 , a silnik 15hp.Więcej nie potrzeba, bo we dwójkę ważymy tylko ok.220 kg.D, a i tak wchodzimy "w ślizg" .


Ja też wchodzę w ślizg i to jeszcze jak H ,przy paru "butelkach" nic więcej nie potrzebuje D


Piston2608 napisał(aM

Powiedzcie mi czy to ma sens Suzuki 20hp i Bush skate 350?
Niby optymalnym wyborem jest 9.9-15 ale mam na oku właśnie tą 20 za fajne pieniądze.
Zastanawia mnie jedno skoro te silniki (9.9/15/20) ważą około 45-50kg to jaki wpływ mam moc silnika na rozmiar pontonu?


A tak na serio, to myślę, że trzeba było by rozważyć kilka rzeczy zanim zdecydujemy się na kupno silnika do pontonu. Pomijając charakterystykę naszego pływadełka jak max obciążenie pawęży i dopuszczalną moc, chociażby to czy nasza jednostka pływająca ma być przede wszystkim do wywożenia i od czasu do czasu "jazdy" we dwójkę, czy często/gęsto do transportu naszych "maneli" na miejscówkę. Będziemy trzymali ponton napompowany na przyczepce, może nawet cały sezon na wodzie, czy za każdym razem trzeba będzie go "zmontować". Jeździmy na wyprawy raczej samotnie czy częściej w towarzystwie - i nie myślę tutaj o płci pięknej M ale o "pomocnej i silnej osobie".

Ja mam Kolibri KM-360D I ,posiadam motorek 6PS i do wywózki na rzece i przy holu we dwójkę nie ma problemu. Pływadełko za każdym razem składam/rozkładam. Na tygodniowe wypady, do transportu/dłuższych rajdów po rzece mam możliwość wypożyczenia 10/15 PS. Spróbowałem raz z 20 PS(Honda), ten silnik był za duży/ciężki nie tylko do ciągłego zakładania i zdejmowania, ale też dla pontonu(a niby można oficjalnie założyć 65 kg). Oprócz tego w 6-tce mam zintegrowany zbiornik do 1.5 litra i nie potrzebuje zewnętrznej linii paliwowej co daje mi trochę więcej wolnego miejsca.

Następnym silnikiem który sobie kupie będzie taki z 10/15 PS w zależności od wagi(max 45 kg) i ... ceny. Uważam ze to najlepsze rozwiązanie dla pontonów tak do 3.50/3.60 m I
Edytowane przez Jacek Gebala dnia 11.01.2017 10:12
"Jeśli chcesz być szczęśliwy godzinę, to się upij. Jeśli chcesz być szczęśliwy trzy dni, to się ożeń. Jeśli chcesz być szczęśliwy całe życie, zostań wędkarzem... " O.Pavel
 
jachu67
Piston2608 napisał(aM

Powiedzcie mi czy to ma sens Suzuki 20hp i Bush skate 350?
Niby optymalnym wyborem jest 9.9-15 ale mam na oku właśnie tą 20 za fajne pieniądze.
Zastanawia mnie jedno skoro te silniki (9.9/15/20) ważą około 45-50kg to jaki wpływ mam moc silnika na rozmiar pontonu?


Pamiętaj o uprawnieniach motorowodnych !!F
 
Marek Bukowski
Wiosna nadchodzi Radość , co Myślicie o koliber KM 280 Dl 160-280 cm tylko szary jako zestaw do bagażnika X

sumowapasja.pl/images/imagehost/d6736207a15b5dc1357717a29decc683_resized.jpg
 
Michal Wilk
Ale chyba tylko dla jednej osoby albo na wywózkę P
 
Marek Bukowski
Wymiary chyba pomieszali ,w Tokarexie podają szerokość 148 a w drugim sklepie 160 cm i dwie stówy tańszy . G

http://www.pontony.net.pl/kolibri_motorowe.php

http://www.bcpoland.com.pl/produkt/kolibri-km280dl/
 
Mateusz Wisniewski
kup se barka bez podłogi kupisz sklejkę 12mm 1 ark. ogarniesz podłogę U za 250 zł i będzie lepsza od tej
 
Mariusz Kulinski
Jak na połowy w pojedynkę to taka 280 jest w sam raz. Posiadam podobny i nie narzekam.
 
Marek Bukowski
Mam dwa Kolibry jeden z kilem drugi nie ,Barki wąskie nie za bardzo mi podchodzą wymiarami . Jak ten Km 280 Dl jest na 160cm to chyba skorzystam .
Pewnie że w pojedynkę(już wyrosłem żeby w trójkę się zmieścić) i przez wał trzeba przenieść lub przeciągnąć .
 
Mateusz Wisniewski
km 280x148 później km 300x160

Faktycznie km 280 DL ma 160 cm sorrki P
 
Marek Bukowski
Na Ukraińskiej stronie podają niby 160cm i balony 42cm .

sumowapasja.pl/images/imagehost/2ab4f27ab1ffdcdad8ed21a965ca62ad.jpg
 
jachu67
Marek: a myślałeś o Maweriku ?
Są szersze od kolibri, większy balon.., wygodniej się siedzi.
 
Marek Bukowski
Może kiedyś myślałem ale Maweric węższy, Chiny , Kolibri szersze ,sprawdzone ,produkowane od lat i jakoś jestem do nich bardziej przekonany .
 
Mariusz Kulinski
Marek ,Maweric to klasa wyżej od Kolibri. Radzę obejrzeć i porównać.
 
Marek Bukowski
Z Chińskich oglądałem Proscan Marine a to chyba jak Maweric , pontony ładne ale ich nie miałem .Ukraiński ponton używany dostałem ok 20lat temu (nadal sprawny) ,teraz mam jeszcze trzy także sprawdzone i lepszych mi nie trzeba .
 
Mariusz Kulinski
Spoko-Twoja kasa ,Twój wybór, również dobry.
 
maweric
Dzięki Panowie za pozytywne opinie, a tak przy okazji napiszę parametry do porównania.

Długość 270 cm
Szerokość 154 cm
Balon 42 cm
Materiał 1100 g/m2
Maksymalne obciążenie 485 kg
Ilość pasażerów 4
Max moc silnika 10 Hp
Waga 46 kg

Na oficjalnej stronie kolibrii ponton KM280 i KM 280DL nie występuje z balonami 42 cm tylko 39 cm
http://www.kolibriboats.com
 
pontony.maweric.pl
maweric
Marek w formie tylko informacji, maweric to ponton produkowany w Chinach, a nie chiński U
 
pontony.maweric.pl
Marek Bukowski
Amerykański miało być U

Tokarex chyba namieszał w danych technicznych 280 i 300 ,na aukcji podają moc silnika Km a na stronie Kw ,wymiary i waga to samo .
 
Marek Bukowski
Przedstawiciel w Pl twierdzi że poprawne wymiary Km 280 Dl to :
Długość -280 cm
Szerokość -160 cm
Liczba komór -5 czyli 4+kil I chyba rzadko spotykane w krótkich pontonach .
Balony -42 ccm

sumowapasja.pl/images/imagehost/d6736207a15b5dc1357717a29decc683_resized.jpg
Edytowane przez Marek Bukowski dnia 16.02.2017 11:34
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.11
18,655,979 unikalne wizyty