Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na SUMOWA PASJA - Forum sumowe - Forum wędkarskie o sumach
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Goście: 4

· Użytkownicy:


· Łącznie użytkowników: 2,438

· Najnowszy użytkownik: Charlespep


NASZ FANPAGE

Zobacz temat

 Drukuj temat
Marek Bukowski
Piękna ryba drugi rekord chyba z tych samych okolic słynnych mostów .
 
Robert
Jan Brzozowski napisał(aM

Jak upolować glizdy


Jakies 35 lat temu jeden starszy wedkarz gdy zbraklo mi glizd radzil mi bym wbil patyk w ziemie i drugim pukał w niego ,nie posłuchałem rady bo myslalem ze jaja sobie ze mnie robi
 
Marek Bukowski
Na filmie Wstrząsy to wychodziły robaki co by suma zjadły .U
 
Jan Brzozowski
Nowy rekord świata.
Gratulacje dla łowcy J

sumowapasja.pl/images/imagehost/de9476019da70a577c7646e89ebec0ef.jpg
Życzę wszystkim sumów 2+ pozdrawiam, Tetryk I U
 
Koz@k
No i proszę Mały Rodan na topie, znam to miejsce, czytałem że to oficjalny rekord europy
Łowię, analizuję, poprawiam.. i łowie jeszcze więcej.
Determinacja to mój atut.

IZachęcam do polubienia mojego funny page na FBI
https://www.faceb...hobsessive
 
Marek Bukowski
130 na kiju to już nie przelewki ,250 cm Wiślaki łowią to na wielkiej rzece może i do trzech metrów dorastają.U
 
Koz@k
Czy aby na pewno „Rekord świata”
Pewnie zauważyliście że gazeta La Peche podała w tytule że to rekordowy sum (silure) świata i nie bardzo się mogę z tą informacją zgodzić. Oczywiście że zazdroszczę Panu Sebastien’owi złapania tej piękne- rekordowej ryby, lecz nie jestem jego wrogiem a bardzo cenie sobie precyzyjne informacją. Silurus Glanis czyli sum europejski-sum pospolity należący do rząd sumokształtne z gromady promieniopłetwe został złapany na terenie Europy i bez wątpienia zostanie uznany za rekordową rybę Francji, Pan Sebastien postarał się o potwierdzenie faktu złapania i zaprezentował swój okaz notariuszowi i jeszcze dwóm innym osobą urzędowym co pokazał na swoim Facebook’u okazując się opieczętowanymi dokumentami. Co do rekordu Europy to nawet Wikipedia podaje że rekordowy sum europejski ważył 135 kg i złapano go w Padzie( według organizacji IGFA), co do rekordu świata to biorąc pod uwagę suma a jest sumów kilkaset gatunków to największym sumem świata jest Pangasianodon (gromada promieniopłetwe; rząd sumokształtne) złapany w Mekongu w 2005 roku miał 293 kg i 2,7m. Więc rekord suma europejskiego we Francji został pobity choć to nadal nieoficjalna informacja, najcięższego Silurus Glanis Europy złapano w Padzie a największym sumem świata biorąc pod uwagę rząd sumokształtnych jest 293 kilogramowy Pangasianodon z Mekonu.

wszystkie informacje zaciągnąłem z Wikipedii, jakie to proste !!!Cygaro
Edytowane przez Koz@k dnia 06.11.2015 23:24
Łowię, analizuję, poprawiam.. i łowie jeszcze więcej.
Determinacja to mój atut.

IZachęcam do polubienia mojego funny page na FBI
https://www.faceb...hobsessive
 
Lemiux
Podasz link do FB ?
 
Koz@k
Zajrzyj na mój. Masz link pod każdym postem, tam są linki do gazety i do Sebastiena.
Łowię, analizuję, poprawiam.. i łowie jeszcze więcej.
Determinacja to mój atut.

IZachęcam do polubienia mojego funny page na FBI
https://www.faceb...hobsessive
 
Jacek Gebala
Koz@k napisał(aM

Czy aby na pewno „Rekord świata”
Pewnie zauważyliście że gazeta La Peche podała w tytule że to rekordowy sum (silure) świata i nie bardzo się mogę z tą informacją zgodzić. Oczywiście że zazdroszczę Panu Sebastien’owi złapania tej piękne- rekordowej ryby, lecz nie jestem jego wrogiem a bardzo cenie sobie precyzyjne informacją. Silurus Glanis czyli sum europejski-sum pospolity należący do rząd sumokształtne z gromady promieniopłetwe został złapany na terenie Europy i bez wątpienia zostanie uznany za rekordową rybę Francji, Pan Sebastien postarał się o potwierdzenie faktu złapania i zaprezentował swój okaz notariuszowi i jeszcze dwóm innym osobą urzędowym co pokazał na swoim Facebook’u okazując się opieczętowanymi dokumentami. Co do rekordu Europy to nawet Wikipedia podaje że rekordowy sum europejski ważył 135 kg i złapano go w Padzie( według organizacji IGFA), co do rekordu świata to biorąc pod uwagę suma a jest sumów kilkaset gatunków to największym sumem świata jest Pangasianodon (gromada promieniopłetwe; rząd sumokształtne) złapany w Mekongu w 2005 roku miał 293 kg i 2,7m. Więc rekord suma europejskiego we Francji został pobity choć to nadal nieoficjalna informacja, najcięższego Silurus Glanis Europy złapano w Padzie a największym sumem świata biorąc pod uwagę rząd sumokształtnych jest 293 kilogramowy Pangasianodon z Mekonu.

wszystkie informacje zaciągnąłem z Wikipedii, jakie to proste !!!Cygaro


Racja ! I

Wygląda na to ze francuska gazeta trochę przesadziła. Aktualny oficjalny rekord należy do: Attila Zsedely za złowienie suma o wadze 134.97 kg (297 lb 9 oz) - 11. Marzec 2010 na rzece Pad . Cygaro

http://wrec.igfa.org/WRecordsList.aspx?lc=AllTackle&cn=Wels

Ten złowiony niedawno to piękna i rekordowa ryba i co to dużo mówić marzenie chyba każdego "sumiarza" (moje też )ale do tego - uznanego przez IGFA - rekordu jeszcze mu trochę brakuje. Swoją drogą ciekawe ile teraz waży ten z Padu S
"Jeśli chcesz być szczęśliwy godzinę, to się upij. Jeśli chcesz być szczęśliwy trzy dni, to się ożeń. Jeśli chcesz być szczęśliwy całe życie, zostań wędkarzem... " O.Pavel
 
Koz@k
Łowiąc z moim kompanem Yonatanem zauważyłem że zdarzają się sumy grubasy ale nie są one długie i mam takie fotki, choćby ten 230 cm z początku sezonu, wzrostu nie miał ale bydle z niego było niesamowite i brzuchol miał wielgaśny mój był długi choć chudzieńki i wagi nie miał. Walka z taką rybą też się różni bo, ten grubas po prostu sobie odjechał i musieliśmy go pontonem gonić i wyrywać pionowo do góry bo do brzegu w żaden sposób nie chciał się zbliżyć, te długie walczą agresywnie i chaotycznie lecz nie zbyt długo. Kiedyś myślałem że między samicą a samcem może być różnica maksymalnej wielkości, ale teraz sądzę że nie ma to znaczenia. Z tymi mediami to troszkę dziwna sprawa bo czasami piszą bzdury bez zastanowienie i promują w niezrozumiały dla mnie sposób jakieś mrzonki i narzucają trendy dla nich atrakcyjne, jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo że chodzi o kasę. Wielokrotnie byłem ignorowany, bo łowię we Francji, a tu to jak w akwarium po czym widzę, jak promuje się szczupaki w Szwecji czy Irlandii, albo sumowanie w Caspe, zapraszam na moje łowiska zobaczymy czy to takie proste. Kiedy zaczynałem to samodzielnie i bez informacji od poznanych wędkarzy mogłem sobie połowić gluty. Wracając do tematu to fajną rybkę koleś złapał i należy mu gratulować ale nie jest to światowy rekord i takie jest moje zdanie.
Edytowane przez Koz@k dnia 08.11.2015 18:35
Łowię, analizuję, poprawiam.. i łowie jeszcze więcej.
Determinacja to mój atut.

IZachęcam do polubienia mojego funny page na FBI
https://www.faceb...hobsessive
 
Jacek Gebala
Wczoraj program telewizyjny ARTE wyświetlił 45-cio minutowy HD film o europejskim sumie. Niestety narracja jest w języku niemieckim, a oryginalny w języku francuskim. Film przedstawia możliwe drogi ekspansyjne suma jego fizjologie, odżywianie się, środowisko i sposoby badan. Warto obejrzeć nawet dla tych co nie są biegli w językach chociażby ze względu na piękne ujęcia z delty Donau, Francji(Rone, Saone) Rumuni i inne.

http://www.arte.tv/guide/de/051451-000-A/riesenfische-in-unseren-fluessen?autoplay=1

Życzę przyjemnej "lektury"
"Jeśli chcesz być szczęśliwy godzinę, to się upij. Jeśli chcesz być szczęśliwy trzy dni, to się ożeń. Jeśli chcesz być szczęśliwy całe życie, zostań wędkarzem... " O.Pavel
 
Robert
Koniec wyjazdów na tropikalne wody ,wystarczy jechać nad Bałtyk

http://wiadomosci.onet.pl/szczecin/rybacy-zlowili-wyjatkowy-okaz-ma-prawie-2-5-metra-i-wazy-ponad-60-kg/7x8kz0
 
Daniel Gula
YouTube Video
Na tupanego U
 
https://www.facebook.com/agroplantstalowawola/
Slawomir Tabor
Jasiek do domu dostał pracę domową . Musiał narysować zwierze hodowlane i jak się na nie woła .
Jasiek narysował kurę i resztę strony napisał , cip , cip , cip ,cip itd .
Pani jak zobaczyła ładny rysunek kury pochwaliła Jaśka ale za dużo tych przywołań kury napisał , kazała mu część wytrzeć .
Jasiek wraca do domu w drzwiach spotyka go ojciec i mówi
-- Jasiek czego jesteś taki brudny na twarzy

Na to Jasiek ; musiałem dużo cip wylizać Q
Pani kazała H
 
Jan Brzozowski
A Ty co w takim wesołym nastroju, w totka wygrałeś? A może wylizałeś H
Życzę wszystkim sumów 2+ pozdrawiam, Tetryk I U
 
Slawomir Tabor
Każdy sądzi według siebie .H
Nigdy nie byłem smutasem chyba że roboty nie mam a że głupiego robota lubi zawsze jestem wesoły .
 
Jan Brzozowski
No to poleruj dalej te relingi P
Życzę wszystkim sumów 2+ pozdrawiam, Tetryk I U
 
Slawomir Tabor
Kończę polerować blachy do windy jeszcze jedna sztuka . O relingach już zapomniałem .N
 
Slawomir Tabor
Dobry pomysł z kamerą na tyczce .I
Bez zacinania nie ma łapania.
Życie ucieka szybciej niż duży sum na haku.
Najbogatsi ludzie to Ci którzy handlują nadzieją a PZW w szczególności .
Urodziłem sie w komunie .Trochę pożyłem i umrę w kolorowej komunie .
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.12
18,710,188 unikalne wizyty