Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na SUMOWA PASJA - Forum sumowe - Forum wędkarskie o sumach
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Goście: 3

· Użytkownicy:


· Łącznie użytkowników: 2,436

· Najnowszy użytkownik: jakub1106


NASZ FANPAGE

Zobacz temat

 Drukuj temat
Arek Pawlak
No bo im się qrwa budżet nie domyka. Fotoradarów nastawiali co 500 metrów, bo jakiś pożal się Boże e-konomista obliczył, ze jeśli przychód przy 100 fotoradarach był 10 000 000 zł miesięcznie, to przy 100 000 fotoradarów będzie 10 000 000 000 zł. Prosty rachunekU A teraz trzeba paliwem nadrabiać po parę groszy na tankowaniuH Ale czemu się dziwić, skoro krajem żądzą ludzie, którzy w normalnej firmie wolnorynkowej mogliby co najwyżej schody zamiatać...
pikefinder.pl/images/pikefinder.jpg Pozdrawiam, Arek
 
www.pikefinder.pl
Jan Brzozowski
Arek Pawlak napisał(aM

Ale czemu się dziwić, skoro krajem żądzą ludzie, którzy w normalnej firmie wolnorynkowej mogliby co najwyżej schody zamiatać...

Specjalnie napisałeś przez ż od żądzy, która zawładnęła tymi ludźmi D
Życzę wszystkim sumów 2+ pozdrawiam, Tetryk I U
 
Jacek Wrobel
...w jednym słowie ujał wszystko...po prostuI
Aby stać się lepszym, nie mu­sisz cze­kać na lep­szy świat.
Phil Bosmans
 
Mariusz Kulinski
To ż jest na miejscu ,bo to właśnie tacy na ż nami żądząBaty
 
Jan Brzozowski
Wreszcie ktoś publicznie zauważył problem, którego nie dostrzegali ci, którzy powinni. A raczej udawali, ze nie widzą.

http://teleexpress.tvp.pl/18316815/dramat-ryb-w-polskich-rzekach
Życzę wszystkim sumów 2+ pozdrawiam, Tetryk I U
 
Semi
Już od kilku lat obserwuję ten problem i co roku te same wnioski które jak widać niewiele dają. Wiedzą co trzeba zrobić żeby eliminować tą chorobę a nie mogą się do tego przybrać. Naturalny rozwój populacji jest zawsze najzdrowszy. Ryby z hodowli nie mogą się równać z dzikim pogłowiem, a wręcz czasami wnoszą do środowiska złe geny i choroby. Może nie we wszystkich gatunkach tak jest, ale coraz częściej słyszy się o naprawdę złej jakości materiale zarybieniowym.
Wędkuję ponieważ jestem uzależniony od kontaktów z naturą. G
 
Mariusz Kulinski
Ale to jest problem ,bo sitwa z PZW musiałaby ruszyć dupska.A po co jak wszyscy płacą ,co roku więcej by żyło się lepiej.
 
Grzegorz Wrobel
Nie ma się co oszukiwać nigdy rybki wpuszczane ze sztucznej hodowli nie będą tak silne jak te które przetrwają w zbiorniku naturalnie jednak dużo jest niby zarybień P. Janku to moje zdanie dlatego w zasadzie nie łowie na pzw poznań wiadomo dlaczego wole Leszno bądź Odrę tam jeszcze jest spora populacja ryb na leszczyńskich łowiskach to cegielnia Pudliszki to stara żwirownia to ciężkie łowisko dużo zaczepów itd. Oraz Pakosław tam życiówkę Amura złowiłem z kolegą. Na zakończenie Leszno nie robi odłowów pustoszących swoje zbiorniki pozdrawiam
 
Jan Brzozowski
To prawda, Grzegorzu. Okręg Leszno bardzo rzadko odławia i tylko kontrolnie. Choć kłusole też swoje robią, zwłaszcza na Ziemnicach Topór
Życzę wszystkim sumów 2+ pozdrawiam, Tetryk I U
 
Mariusz Kulinski
Rybki z naturalnego chowu zawsze będą zdrowsze i silniejsze.Po pierwsze jest coś takiego jak naturalna selekcja i przeżywają tylko te zdrowe i silne ,po drugie ,w sztucznej hodowli choroby i pasożyty mają idealne warunki ,żeby się szybko rozprzestrzenić.Rozwiązanie -jedynie zorganizowanie tarlisk w naturalnym środowisku może rozwiązać problem.Ale jak już pisałem ,trzeba ruszyć dupska ,zorganizować to i najważniejsze pilnować takich tarlisk ,a po co jak kaska do PZW wpływa i jest super.
 
Arek Pawlak
Nie oszukujmy się. Zarybienia z hodowli, to tak jakby otworzyć kurniki z poupychanymi kurczakami i wypuścić je na wolność obok takich, które zapieprzają na wsiach po łące... Nie dać im antybiotyków przez miesiąc i zobaczymy co z tego zostanie.
pikefinder.pl/images/pikefinder.jpg Pozdrawiam, Arek
 
www.pikefinder.pl
Slawomir Tabor
U mnie na Lipieńcu starorzecze Bugu okręg Mazowiecki zlikwidowano piękne okazy szczupaków przez KONTROLNE ODŁOWY Od tamtej pory nie złowiłem tam szczupaka a przed odłowami trafiało się kilka szt. w miesiącu 50 cm +. Takie tam odłowy kontrolne , zostały karpie i ukleje na zawody tyczkarzy .
 
Arek Pawlak
No bo im szczupaki wpieprzały ukleje i ganiały karpie, które potem w stresie nie rosły, to je odłowiliZ
pikefinder.pl/images/pikefinder.jpg Pozdrawiam, Arek
 
www.pikefinder.pl
Kedar
W moim okolicach w tym roku na wiosnę, na jednym łowisku no kil, zezwolono okresowo zabierać większe i duże karpie, ze względu właśnie na wędkarzy startujących tam na zawodach, którym te większe rybki robiły spustoszenie na tyczkach. Jedni byli zadowoleni a inni zbulwersowani. Oczywiście frekwencja "amatorów" świeżej łatwej rybki była ogromna do tego stopnia jak słyszałem, że wbicie się w miejscówkę nie było łatwe, a ilość osób na tym wcale nie za dużym łowisku przekraczała często sto osób. Podobna sytuacja miała miejsce na innym łowisku, tylko że operacja oczyszczania zbiornika dotyczyła szczupłego. Ot taka polityka. Różne środowiska maja różne oczekiwania i interesy.
 
Kedar
Ale bykG No kill!!!
 
Arek Pawlak
Kedar napisał(aM

W moim okolicach w tym roku na wiosnę, na jednym łowisku no kil, zezwolono okresowo zabierać większe i duże karpie, ze względu właśnie na wędkarzy startujących tam na zawodach, którym te większe rybki robiły spustoszenie na tyczkach. Jedni byli zadowoleni a inni zbulwersowani. Oczywiście frekwencja "amatorów" świeżej łatwej rybki była ogromna do tego stopnia jak słyszałem, że wbicie się w miejscówkę nie było łatwe, a ilość osób na tym wcale nie za dużym łowisku przekraczała często sto osób. Podobna sytuacja miała miejsce na innym łowisku, tylko że operacja oczyszczania zbiornika dotyczyła szczupłego. Ot taka polityka. Różne środowiska maja różne oczekiwania i interesy.


Kilkukrotnie miałem okazję łowić na świeżo zarybionych zbiornikach i zawsze "wszystkie wędki we wsi w natarciu"D Ostatnim razem był taki tłok, że w zasięgu wzroku naliczyłem 57 wędkarzy. Wracając do domu (nie miałem daleko 3-4 km) poczułem, że coś stuka przy hamowaniu. Następnego dnia jadąc do pracy zostawiłem auto w serwisie. Jak wzięli auto na podnośnik, dostaję telefon "Panie, jakżeś Pan do nas dojechał" i opowieść, że koła trzymały się tylko na śrubach antykradzieżowych, reszta śrub wykręcona / pogubiona.
Po tym fakcie przesiadłem się na spina i tak zostało do dziś.
Po prostu nie lubię tłokuD
pikefinder.pl/images/pikefinder.jpg Pozdrawiam, Arek
 
www.pikefinder.pl
Kedar
Byłeś po prostu obcym elementem w lokalnej układance i niezdrową konkurencjąS Wychyliłeś się i już znasz miejsce w szereguD A to trzeba było tylko chłopom postawić kilka flaszek i byś się załapał na zarybieniówkę.&
 
Mariusz Kulinski
Z moich obserwacji wynika,że wszelkie kontrolne odłowy mają tylko jeden cel ,napchanie lodówek.Pretekst się zawsze znajdzie.Poniżej przykład takiej działalności zrobionej w zeszłym roku.

http://wrzesnia.info.pl/g/wrze%C5%9Bnia/item/3853

Rybki w beczkach pojechały do Poznania.Dla uspokojenia kilku miejscowych wypuszczono kilka największych karpi.Działały dwie ekipy ,jedna oficjalnie ,druga bardziej skryto.
 
Jacek Wrobel
Serce pęka a nóż myśliwski w kieszeni się otwieraTopór
Aby stać się lepszym, nie mu­sisz cze­kać na lep­szy świat.
Phil Bosmans
 
Kedar
Nudnym było by pojechanie nad wodę i ot tak z partyzanta, na byle co, zrobienie fajnego wyniku i z powrotem do wody. Nieprawdaż. A tak to rybkę trzeba sobie wypracować, troszeczkę się najeździć. A to i skarb państwa na paliwku dodatkowo sobie skubnie, bo tam zawsze mało do podziału, a i dla emerytów na jakąś jałmużnę musi zostać, jeszcze puki co. A coby cały przemysł wędkarski robił, gdyby na gnojaka wąsatych nachytał, dał buziaka i wypuścił. W końcu z czego szefostwo od rybków by żyło spokojnie i dostatnio. Tak to kupią coś tam głupiej głodnej rybki, wypuszczą troszkę bez powiadomienia i dla dobra gawiedzi, coby nie widziała i na drugi dzień nie wyłapała i dokończyła roboty. Resztę porozpisują itp. no bo i kto tam końca dojdzie i w sadzawce policzy. I tak to się kręci nasza III RP kochana, złodziejska ją mać była. A dla poczciwców N
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.12
18,754,424 unikalne wizyty