Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na SUMOWA PASJA - Forum sumowe - Forum wędkarskie o sumach
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Goście: 3

· Użytkownicy:


· Łącznie użytkowników: 2,436

· Najnowszy użytkownik: Maciek6614


NASZ FANPAGE

Zobacz temat

 Drukuj temat
Slawomir Tabor
Sklejka kupiona 1300 pękło cena podskoczyła gdyż w Piszu nie mieli II gatunku tylko I ze słojami wzdłuż arkusza , sklejki kupiłem trochę na zapas żeby nie zabrakło . Jutro odbieram sklejkę 6 mm na poszycie z firmy która mi robi połączenie palcowe na ploterze , projekt zrobił Tomek Karasiewicz . Trzeba robić heling pod łódkę z desek lub płyty .

Szukam kogoś kto zna metodę bezbarwnego laminowania o co chodzi . Szkoda przykrywać farbą ładny rysunek drewna na sklejce , chodzi o burty i pokład . Dno można umalować .
Edytowane przez Slawomir Tabor dnia 24.04.2015 16:06
 
Slawomir Tabor
Sklejka brzozowa 6 mm na burty i dno z połączeniami palcowymi w domu . Gwoli wyjaśnienia burty przy łodzi mają długość około 400 cm a arkusz sklejki 250 cm i po to są te połączenia żeby wydłużyć arkusz sklejki .

sumowapasja.pl/images/imagehost/1ad3d3d645c7312b74ee35744d392342_resized.jpg

Jeszcze raz dziękuje Tomkowi Karasiewiczowi za projekt na ploter żeby te cudaki wyfrezować . Nie wiem czy przepłaciłem ale 200 pln za taką robotę to się chyba opłaca ciekawe , ile czasu musiał bym te połączenie robić wyrzynarką .O
Edytowane przez Jan Brzozowski dnia 27.04.2015 19:33
 
Longin Bojanowski
A gdzie podziękowania dla koordynatora projektu?G

Wyszło super, na rozciąganie nawet bez kleju trzymać będzie. No bo jak mawiał pewien stolarz to klej najlepiej trzyma jak go ni ma. A tak w ogóle to powinien Ci udzielić rabatu za pliki wsadowe do plotera, bo teraz to ma gotowca dla innych i może takie połączenia robić.
Edytowane przez Longin Bojanowski dnia 27.04.2015 19:41
Byłem kiedyś użytkownikiem FS. Ale wolę być tutaj.
LONIEK, "TETRYK II"
 
Slawomir Tabor
Loniek jak bym się Ciebie słuchał to by jacht motorowy powstał z wszelkimi wygodami i coś jeszcze . H
No dobra Loniek też coś tam pomógł zawsze dwie głowy to nie jedna , najważniejsze że towar podstawowy do budowy mojej wymarzonej łódki jest w domu .
Dostałem od Havla rozpiskę na żywicę tak mi w głowie zamieszali że juz sam nie wiem co robić co kupić . Kiedyś była jedna żywica kilka farb i było dobrze teraz każda firma ma swoje wyroby .
 
Longin Bojanowski
Cała sztuka polega na tym aby budując autostradę postawić jeszcze kilka domków jednorodzinnych.T
Byłem kiedyś użytkownikiem FS. Ale wolę być tutaj.
LONIEK, "TETRYK II"
 
Marek Bukowski
Ładnie wyszło dobry pomysł z tym ploterem i cena przystępna ja planowałem to wyfrezować ale najpierw musiałbym zrobić szablon i poświęcić trochę czasu I
 
Slawomir Tabor
Z synkiem złożyłem na sucho dwa arkusze . Pasuje super Q zero szpar ani wyrwań włókien . Trzeba wycinać burty i dno i zszywanie kadłuba na helingu . Ale to proste nie jedną nockę zarwę zanim zacznę .Chemia jeszcze a później okucia ale jakie .G

sumowapasja.pl/images/imagehost/149d8ef0e7aa3df6b84c33b3a6a24b71_resized.jpg

Na środku nie składaliśmy do końca bo bałem się że nie rozbiorę , tak jest spasowane .
Loniek nie ma mowy żeby to rozerwać na sucho a jeśli będzie sklejone i zalaminowane żywicą to monolit .

Marek masz dostęp do plotera frezującego.
Edytowane przez Slawomir Tabor dnia 27.04.2015 20:36
 
Longin Bojanowski
Nie rozerwiesz bo paluchy mają zbieżność, jak byłyby proste to mogło by się rozleźć. No to teraz beleczki, ściski, folia, żywica i lepisz.
Edytowane przez Longin Bojanowski dnia 27.04.2015 20:50
Byłem kiedyś użytkownikiem FS. Ale wolę być tutaj.
LONIEK, "TETRYK II"
 
Slawomir Tabor
Morus pilnuje Tetryków w czasie pracy nad wykrojami elementów łódki .

sumowapasja.pl/images/imagehost/6dd515e0012ccab68eeea6461c0a7210_resized.jpg
 
Slawomir Tabor
Zacząłem stół montażowy ( heling ) pod moją łódkę .

sumowapasja.pl/images/imagehost/e7d30962a984f25cd7d06327b53a8a2b.jpg

Jutro trzeba wzmocnić i może dorobić jakieś kółka żeby było łatwiej przesuwać bo miejsca mało .
 
Robert
O Slawciu widzę ze świętowałeś dziś na całego wiata ,lodka #
 
Longin Bojanowski
Może wreszcie powstanie jakaś rozsądna łódka.D
Byłem kiedyś użytkownikiem FS. Ale wolę być tutaj.
LONIEK, "TETRYK II"
 
Slawomir Tabor
Skompletowałem na początek trochę chemii i potrzebne materiały do sklejenia kadłuba łódki .

sumowapasja.pl/images/imagehost/11ce05001599986c037deffc356c573a.jpg

Żywica epoksydowa Epidjan 5 i 53 do klejenia i laminowania , utwardzacz PAC i Z1 , aceton do mycia narzędzi . Trochę żywicy poliestrowej . Tkanina rowingowa 200 g/m2 i 250g/m2 do łącznia poszycia sklejki i laminowania wzmocnień .
Mikrobalony i rowing cięty 3 mm jako wypełniacz do szpachlówek epoksydowych
. Wałki i pedzle do nanoszenia żywicy , tretetki do łączenia sklejki w metodzie szycia i klejenia .
 
rumun
Wbrew temu co się mówi, stosuj wałki welurowe ze średnim włosem. Unikniesz efektu ,,skórki pomarańczy''. Jak nasączysz żywicą, to przeciągnij malowanie pędzlem miękkim z długim włosiem dobrej jakości - będziesz miał mniej szlifowania.
 
Slawomir Tabor
Dzięki rumun .Wszystkie rady mile widziane .
 
Slawomir Tabor
No to się zaczęła budowa mojej łódki , klejenie sklejki na długości na połączenie palcowe . Dziś dwa arkusze na burty łódki , długość po sklejeniu 4,8 m. Od dziś do końca budowy garaż zamienił się w stocznie .
Maj miał być ciepły ale nie jest musiałem podgrzewać garaż do 20*C na koniec pracy było 22*C Minimum do klejenia to 18*C
Klej to żywica Epidian 5 z utwardzaczem PAC .Proporcja wagowa E 5 -50 gram - utwardzacz PAC 30 gram . Nie wiem jak inni ale jak dla mnie strasznie gęsta mikstura wyszła choć przez 2 godziny podgrzewałem w wodzie około 40 *C.
Połączanie złożone i ściśnięte dwoma balami sosnowymi osłonięte folią budowlaną żeby się bale nie skleiły z sklejką .
Na długości połączenie dociśnięte pasami od montażu paneli podłogowych . Zobaczymy jutro jak to wszystko pasuje .

sumowapasja.pl/images/imagehost/013332c38b4bfc44fb1ecc8066fac4cf_resized.jpg

Ładnie wygląda zero sęków jedna rysa zaszpachlowana .
Edytowane przez Slawomir Tabor dnia 18.05.2015 21:57
 
Longin Bojanowski
Próbowałeś podłożyć kartkę na środku belki?
Byłem kiedyś użytkownikiem FS. Ale wolę być tutaj.
LONIEK, "TETRYK II"
 
Jacek Bartnik
Dobrze Ci idzie SławekINa Zegrzu chyba będzie chrzestM
 
Slawomir Tabor
Wiesz co możesz sobie włożyć Tetryku jeden.H Byłem wkładałem nie da rady włożyć .
Dobrze że sprawdziłem ja się klei , nagrzewnica była włączona rano pewnie z 30*C by było.

Jacek jak mi Loniek nie będzie dokuczał to może tak . Jest to moja druga łódka tamta 92 cm długości budowałem 6 miesięcy to ta ma 390 cm proste będę budował 24 miechy może 20 .
Trzeba próbować ale kaszanki nie chce odwalić i nie będę sie śpieszył. .
Edytowane przez Slawomir Tabor dnia 18.05.2015 23:16
 
Longin Bojanowski
Jak będziesz tak długo budował to Morus przyjedzie podlać. Będzie chrzest. Na 3 lipca ma być.
Byłem kiedyś użytkownikiem FS. Ale wolę być tutaj.
LONIEK, "TETRYK II"
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.12
18,670,909 unikalne wizyty