Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na SUMOWA PASJA - Forum sumowe - Forum wędkarskie o sumach
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Goście: 5

· Użytkownicy:


· Łącznie użytkowników: 2,439

· Najnowszy użytkownik: Gabriel


NASZ FANPAGE

Zobacz temat

 Drukuj temat
robix
Witam. Rójka jętki to rzeczywiście ciekawe zjawisko .Ogólnie biała ryba bierze wtedy słabo ,ryby zajadaja sie jetką jak my nowalijkami na wiosnę .Lowienie w nocy to koszmar - jetki wpadaja wszędzie w oczy ,do ust ,wabi je swiatło latarki .
Brzegi oblepione są chmarami jętki która fala znosi do brzegu i gdzie właśnie najlepiej ja zbierać .Nigdy nie łowiłem na jetke ale oczywiście niektórzy maja na nią swietne wyniki w lowieniu sumów . Na szczęście to przejściowe zjawisko które ma swoje plusy i minusy .
Jak widac sumom to nie przeszkadza a nawet pasuje co widac po wpisie Łukasza.
 
Mojzesz81
Tak, tak wszystko się zgadza tylko my Płocczanie zmagamy się aktualnie od paru lat z plagą. Najgorzej jest w Lipcu. W tym roku wcześnie się zaczęło bo już w maju. Obecnie można powiedzieć, że jest normalnie. Czyli w nocy popływamy i połowimy ale następnego dnia łódź i sprzęt idzie na Kerchery. Najgorsze są te czarne kulki które to stworzenia zostawiają (nie wiem czy to jajka czy odchody) ale jak się tego w porę nie usunie to potem namaczanie i Kercher albo dobry paznokieć. Jak to wygląda życie u nas w sezonie zobaczcie sami na filmikach. To filmiki z Gminy Nowy Duninów, rzut beretem od Płocka.




Sprawa w tym roku była głośna, nawet chyba będą wybierać tą warstwę mułu w której te stworzenia dojrzewają &
 
Robert
No to w przyszłym roku dawaj znać jak będą atakowały ,chętnie się tam wybiorę w tym czasie
 
robix
Problem rzeczywiście zaczyna sie od maja stąd nazwa jetka majowa .Niezła plaga na filmikach . Dziwiłem się jak chce się ludziom zbierac jetkę i sprzedawać kule bo nie widziałem jej w takiej ilości ale teraz to rozumiem że są miejsca masowo nawiedzane prze jetkę i można ja zbierać na kilogramy.
Nic tylko zbierac ,robic kulki ,zamrażać ,łowić i cieszyć się z darów natury U
 
Marek Bukowski
Nad Bugiem jak jest wylot to krótko to trwa ,no i jak w kalendarzu mniej więcej te same dni co roku .Pewnie różne gatunki tej jętki występują .G
 
Szafa
Jozek Pojedyniec napisał(aM

My tradycyjnie już w ten weekend ze 20 sumów ustrzeliliśmy , z czego Jacek życiówkę 170
sumowapasja.pl/images/imagehost/c586f8167623200acffcb2c86b34e5df.jpg
Maja życiówke 180
sumowapasja.pl/images/imagehost/afb16009c37c8db88beb7c181573349e.jpg
No i ja też takie maleństwo ustrzeliłem
sumowapasja.pl/images/imagehost/b343db5d62f311d1314623fa618bb6d2.jpg

Józek Wobki rządzą J
 
Jozek Pojedyniec
Dzisiaj też mi się poszczęściło X
sumowapasja.pl/images/imagehost/b1629de5413fb410c20c9b8350e62991.jpg
pojedyniec.com.pl
 
pojedyniec.com.pl
robix
Gratulacje , kolejna piekna ryba i pewnie nie ostatnia w tym sezonieI
 
Jozek Pojedyniec
W sumie w niedzielę złowiliśmy 11 sumów, z czego Danusia 6 , ja tylko takiego kikuta &
sumowapasja.pl/images/imagehost/5497e5003432c39749bd2336287a99f6.jpg
sumowapasja.pl/images/imagehost/8a99d32c881a8acf1ae574f5a15447b0.jpg
pojedyniec.com.pl
 
pojedyniec.com.pl
Lucas
To Dani się wkurzyła za to, że ostatnio siedziała w domu i pokazała kto w tym związku łowi P
 
salto
Witam po dwutygodniowym pobycie na Mazurach, pogodowo w kratkę na przemian deszcz, wiatr i słońce, wędkarsko też nie najlepiej choć tragedii nie było i coś tam udało się połowić. Z drapieżników to większość okonie w granicach 30cm i szczupaczki z których żaden nie przekroczył wymiaru 50cm. Z białą rybą było już lepiej, nastawiłem się na liny których trochę udało się złowić.
sumowapasja.pl/images/imagehost/9f3edf6e17067dd6c665a608bf8ce141.jpg

sumowapasja.pl/images/imagehost/39b6ab4c4ea7187fe5799d7e44764a20.jpg

sumowapasja.pl/images/imagehost/36b7aca03c247c4a1b163271fd12c688.jpg

sumowapasja.pl/images/imagehost/12b496e9146b36ab5085ee6e4102f04e.jpg

sumowapasja.pl/images/imagehost/e8bd44d744ebc9680cce10697b741668.jpg

sumowapasja.pl/images/imagehost/038cfe5f92f05bd3a4f25ac418de5b43.jpg

W sumie linów złowiłem około 30 szt. www.sumowapasja.pl/images/smiley/smile.gif
Robert
 
Jacek Bartnik
Gratulację dla wszystkich co połowiliJJa spędziłem 2 nocki nad Sulejowskim,ale oprócz sumika 30 cm nie złowiłem kompletnie nicG
 
Bartek
Graty za wszystkie rybki,trochę mnie tu nie było ale dodam też coś od siebie U

sumowapasja.pl/images/imagehost/b82d3a40032e81c4b108b21c3900dfef.jpg
 
Swistak
kol. salto, śliczne rybki, I mi też biała uratowała urlop, linka nie było, dopisały karasie, leszcze, trafił się karpik, i masa drobiazgu, z żywcami nie było kłopotuM ,pogoda podobna jak na mazurach,(podlaskie), z drapieżnikiem słabo,...
@BartekJ ładne wąsiskaI
 
Jan Brzozowski
Pięknie połowiliście, gratki dla wszystkich J
Osobno dla Dani za piękne sumy (no i za to, że Józkowi przetrzepała skórę H )
Również dla salto za śliczniutkie liny I
Życzę wszystkim sumów 2+ pozdrawiam, Tetryk I U
 
Lucas
Gratulacje wszystkim! Ja dziś dla odmiany przed pracą wyskoczyłem na bolka. Udało się ustrzelić dwie sztuki. To ten większy U

sumowapasja.pl/images/imagehost/4f5ebad6c01ba120af48bc77adcd3882.jpg
 
Mariusz Kulinski
Graty dla wszystkich łowców.I
Mi poszedł szczupak życia na Warcie i to już drugi ,ale co tam -do trzech razy sztuka.M
 
Jozek Pojedyniec
My wczoraj tylko 8 sumków ,ale mielismy też przygodę z monsterem. Otóż po dwuminutowym holu puściło kółeczko i ryba odpłynęła z kotwiczką G Po tym incydencie dołożyłem po drugim kółeczku na każdą z kotwic do naszych woblerów i udało mi się wyholować kolejną dwójeczkę . Już mam mocniejsze kółka I
sumowapasja.pl/images/imagehost/b2b65ab02bc9990f17473ace293c2663.jpg
pojedyniec.com.pl
 
pojedyniec.com.pl
Dani
A to jeden z sześciu moich sumków, złowionych w niedzielę na pomarańczka pana Pojedyńca &
sumowapasja.pl/images/imagehost/2d95bcc65290979666b2de283a8a5cf2.jpg
 
Jan Brzozowski
Wielkie brawa dla Was #
Życzę wszystkim sumów 2+ pozdrawiam, Tetryk I U
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.21
18,782,118 unikalne wizyty