Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na SUMOWA PASJA - Forum sumowe - Forum wędkarskie o sumach
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Goście: 2

· Użytkownicy:


· Łącznie użytkowników: 2,436

· Najnowszy użytkownik: Maciek6614


NASZ FANPAGE

Zobacz temat

 Drukuj temat
Slawomir Tabor
Czekałem i się nie doczekałem na spawacza z TIGiem . Konstrukcja stelaża pod namiot na łódkę gotowa .

sumowapasja.pl/images/imagehost/07469e3e34ffb0035109a5e63571ec9f.jpg

Widok od dziobu , jeszcze tylko połączyć stelaż z obudową windy .

sumowapasja.pl/images/imagehost/5d9e13706b9d46a81eb33270db553bb7.jpg

Trochę zaoszczędziłem ze średnicami rurek . Można było zastosować trochę grubsze tz na pałąki 20 mm średnicy a poprzeczki 16 mm jest teraz 16 i 12 mm . Trzeba dorobić dodatkowe zamocowanie do burt bo gniazda dulek są za słabe .
Zobaczymy jak się pospawa i po montuje , plandeka też usztywni całość .

cdn.
Bez zacinania nie ma łapania.
Życie ucieka szybciej niż duży sum na haku.
Najbogatsi ludzie to Ci którzy handlują nadzieją a PZW w szczególności .
Urodziłem sie w komunie .Trochę pożyłem i umrę w kolorowej komunie .
 
Seweryn Urawski
Faktycznie trochę cienkie, ja cabrio mam z aluminiowych 22-25mm bardzo sztywnych, najpewniej jest to aluminium jakieś wznacniane. Na kolanie ciężko ugiąć... Cabrio jest dosyć sztywne, na jednej nocce mialem taki huragan, i powiem jedno, liczy się plandeka i naciągi jej. Z rura tak jest, ze im mniejszy przekrój tym bardziej gietka będzie.
Co do samej konstrukcji stelażu, to bym usunął połowę srodkowej rurki i dał poprzeczkę. Chodzi o to że można wtedy zrobić wyjście przez dziób. Łowiac gdy dobijamy do brzegu wyspy czy przkosy, a wędki już postawione to wyjście przez dziób musowe. Wystarczy wszyc suwak w plandekę, i mamy właz w kształcie litery "U".
 
Cecula Damian
A mam pytanie znacie może firmy które wykonują takie namioty na łódź?

Bo coś takiego tylko znalazłem: http://www.ehmanns.de/product_info.php?lang=eng&pID=403&PHPSESSID=f3f24959abb45a8af6cbeb96829d7b41

Jeśli nie można wstawiać linków proszę administrację o usunięcie.
 
Lemiux
Cecula Damian napisał(aM

Jeśli nie można wstawiać linków proszę administrację o usunięcie.


Nie bój żaby,tu nie Korea- to normalne forum. U
 
Slawomir Tabor
Damian można wstawiać linki ale nie klikalne .

Jak pisałem wcześniej trochę jest za cienko ale ogólnie nie jest na razie stelaż pospawany i może dla tego się buja no i nie jest zamocowany do łódki tak jak powinien. Do tego mogę zawsze zmienić konstrukcję i ją dodatkowo wzmocnić .
Wcześniej robiłem taki stelaż na Romanie z rurek miedzianych twardych i zdawało egzamin , wymiary rurek podobne .
W czasie wichury silnej no cóż nic nas nie uratuje nawet rury stalowe , najlepiej siedzieć w czasie złej pogody w domu .
Bez zacinania nie ma łapania.
Życie ucieka szybciej niż duży sum na haku.
Najbogatsi ludzie to Ci którzy handlują nadzieją a PZW w szczególności .
Urodziłem sie w komunie .Trochę pożyłem i umrę w kolorowej komunie .
 
Slawomir Tabor
Czy takie modne wzory mogą być użyte na namiotu na moją lódkę . Cena 20 pln/ 1,5 m2

sumowapasja.pl/images/imagehost/94de5ae1573c2cda151ebaa4f6554000.jpg

sumowapasja.pl/images/imagehost/1ef8daab12bb5dc4ee64b88f8bf04ac0.jpg

Parametry ;

Tkanina kaletnicza 100% poliester MORO powleczona PVC o gramaturze 420 g/m2 (+/- 2%).

Grubość powleczenia: 0,55 mm
Szerokość robocza tkaniny: 148 cm
Tkanina wodoszczelna


Tkanina przeznaczona do produkcji toreb podróżnych, wyrobów reklamowych, toreb turystycznych, sportowych, plecaków, galanterii, przyborów szkolnych, pokrowców wędkarskich, ubraniowych, legowisk dla zwierząt, wyrobów artystycznych.
Bez zacinania nie ma łapania.
Życie ucieka szybciej niż duży sum na haku.
Najbogatsi ludzie to Ci którzy handlują nadzieją a PZW w szczególności .
Urodziłem sie w komunie .Trochę pożyłem i umrę w kolorowej komunie .
 
Jacek Bartnik
Gdzie będziesz parkował łódź?Bo Jeśli w sezonie będzie stała na dworze to sobie odpuść.
Ja uszyłem z takiego czegoś plandekę na przyczepkę.Kilka razy w roku nad wodą po parę dni,resztę czasu przyczepka pod zadaszeniem.Przeciekać nie przecieka,ale materiał wyblakł.Mój wspólnik robił dzieciakom domek na drzewie i uszył z tego daszek,niestety po czterech latach zrobiła się siatka.Najlepiej kup Sławek ten brezent co Ci link wyłałem,może trochę droższy ale na .pewno wytrzyma dłużej.Moze trochę ja Ci zasugerowałem ten materiał,ale mój wspólnik trochę w kaletnictwie pracował i twierdzi że to jest przede wszystkim za sztywne na taki namiot.
Edytowane przez Jacek Bartnik dnia 14.02.2016 22:05
 
Slawomir Tabor
No właśnie Jacek na pewno nie w liściach ani drzewach ale jakoś tak mi się taki wzór spodobał G . Szukam firmy która drukuje na takich materiałach może jakiś tatarak by mi nadrukowali było by najlepiej .
W sumie nie chodzi o kamuflaż tylko jakiś fajny wzór a stosowany powszechnie na łódkach kolor niebieski lub biały namiotów mnie denerwuje . Dużo będzie okien no i logo bym chciał nadrukować . W sumie tego koloru będzie mało .
Bez zacinania nie ma łapania.
Życie ucieka szybciej niż duży sum na haku.
Najbogatsi ludzie to Ci którzy handlują nadzieją a PZW w szczególności .
Urodziłem sie w komunie .Trochę pożyłem i umrę w kolorowej komunie .
 
Jacek Bartnik
Slawomir Tabor napisał(aM

No właśnie Jacek na pewno nie w liściach ani drzewach ale jakoś tak mi się taki wzór spodobał G . Szukam firmy która drukuje na takich materiałach może jakiś tatarak by mi nadrukowali było by najlepiej .
W sumie nie chodzi o kamuflaż tylko jakiś fajny wzór a stosowany powszechnie na łódkach kolor niebieski lub biały namiotów mnie denerwuje . Dużo będzie okien no i logo bym chciał nadrukować . W sumie tego koloru będzie mało .


Mój klient drukuje w jakiejś firmie różne wzory na różnych tkaninach.Jutro wezmę od niego namiary na tą firmę,to sobie zadzwonisz i się może czegoś dowiesz.Tylko nie wiem jak z ilościami,bo jak kiedyś drukowałem dla siebie tęczę na atłasie,to było minimum 100 metrów z wzoru.
 
Jacek Bartnik
Zadzwoń Sławek jeszcze do tej firmy.

http://vika.pl/produkty/nietypowe-realizacje-2/

Oprócz tego że robią namioty to jeszcze szyją na zamówienie pod wzór klienta i nawet drukują.Dowiedz się bo może nie będzie Ci się opłacało samemu kombinować.
 
Radek Uscinski
Sławku biegam do chłopaków z tej firmy i albo ich nie ma, albo tej pani która ma kluczyk do tego typu materiałów, więc jeszcze chwilkę trzeba się wstrzymać &
Jak rozmawiałem z nimi to musi być to materiał z którego produkuje się dla wojska, jakiś tam wzmacniany o nazwie "zapomniałem" D
Tak jak mówiłem nikt nie nadrukuje Ci loga na takim materiale, bo to nie opłaca się i dużo zachodu z tym i tylko wchodzi w grę naszycie loga.
 
Longin Bojanowski
Radek, a dało by sie zrobic nadruk na jakiejs żłótej tkaninie? By sie wycięło i naszyło.
Byłem kiedyś użytkownikiem FS. Ale wolę być tutaj.
LONIEK, "TETRYK II"
 
Radek Uscinski
W tej firmie koło mnie raczej nie dadzą rady czasowo, bo nie wyrabiają się z zamówieniami.
 
Jacek Bartnik
Longin Bojanowski napisał(aM

Radek, a dało by sie zrobic nadruk na jakiejs żłótej tkaninie? By sie wycięło i naszyło.


Najprościej i najtaniej będzie zamówić takie coś do naszycia w firmie reklamowej.Robią takie materiałowe banery.Ja za taki 200 cm na 100 cm zapłaciłem 70 zł na allegro,wisi już ze dwa lata i nic go nie rusza.Tak teraz pomyślałem że właśnie takie coś by nie było głupie na namiot.

http://www.sklep-tapicerski.pl/tkanina-plandekowa-650g-m2-szerokosc-250cm.html
Edytowane przez Jacek Bartnik dnia 15.02.2016 15:33
 
Slawomir Tabor
Wydrukuje sobie logo i przyszyje .Ten materiał moro od Ciebie Jacek jest dobry ale ciężki . Mam czas to sobie jeszcze po dzwonie po firmach zobaczymy . Dzięki chłopaki za pomoc . Wiem czego chcę ale mój tapicer z grubego nie uszyje i wtedy trzeba z 200 pln dołożyć i dać komuś innemu a on na miejscu mi uszyje w stocznimaszynę postawi i zrobi jak chce .Oby nie chlał Topór .
Bez zacinania nie ma łapania.
Życie ucieka szybciej niż duży sum na haku.
Najbogatsi ludzie to Ci którzy handlują nadzieją a PZW w szczególności .
Urodziłem sie w komunie .Trochę pożyłem i umrę w kolorowej komunie .
 
Jacek Bartnik
Jeśli dobrze pamiętam to pokrowce na wiatę miały tunel na sznurek uszyty z materiału który idealnie by się nadawał na namiot.Nie był za gruby,bardzo mocny i od spodu podgumowany.Niestety nie wiem jak ta tkanina się nazywa,ale w środę podjadę do tej hurtowni i sprawdzę czy to mają,ewentualnie zapytam co to było.

sumowapasja.pl/images/imagehost/6ba4c23a316705a6bdfcdd0f276dbfec.jpg

Liczyłeś Sławek ile tego w metrach potrzebujesz?
 
Slawomir Tabor
Dziś nareszcie przyjechał spawacz z TIG-em . Pospawał punktowo wszystko w całość . Jacek potrzebna jest szerokość materiału .
Przy materiale 150 cm potrzeba jest 2 x po 350 cm i 1 szt 150 cm X 200 cm .
Bez zacinania nie ma łapania.
Życie ucieka szybciej niż duży sum na haku.
Najbogatsi ludzie to Ci którzy handlują nadzieją a PZW w szczególności .
Urodziłem sie w komunie .Trochę pożyłem i umrę w kolorowej komunie .
 
Jacek Bartnik
Byłem wczoraj w tej hurtowni,ale niestety już tego nie mają.Znalazłem coś w drugiej ale belki po 100 metrów także w twoim przypadku chyba nie wchodzi w rachubę.Dotarłem też do trzeciej i tam coś znalazłem belka 27 metrów,10 zł za metr.Próbki wziąłem,jak chcesz to Ci wyślę.Tylko daj adres na pw bo gdzieś zagubiłem.
 
Slawomir Tabor
To moje połączenia rurka w rurkę . Do rurki przyspawane nakrętki i śruby . Rurka fi 16 mm ma w środku 12.5 mm i w nią wchodzi rurka 12 mm . Wszystko na razie połapane Tigiem jak skończę mocowanie do windy to wszystko sie pospawa , oszlifuje i wypoleruje .

Łączenie pierwszego pałąku .

sumowapasja.pl/images/imagehost/90e6715856eb13c5742c5e716f2807b4.jpg

Po rozłożeniu

sumowapasja.pl/images/imagehost/845fa3192395a3a455c6b5e107182cc6.jpg

sumowapasja.pl/images/imagehost/1d0c28dfad0cecf5573cbea49597dc93.jpg

Mniejszy pałąk ta jest połączony .

sumowapasja.pl/images/imagehost/0413b599c57328e92bc544e1bb488f9a.jpg

Po rozebraniu

sumowapasja.pl/images/imagehost/827717aa31cf00165a7f3d834feaeff8.jpg

Wszystkie elementy wchodzą w środkową bakistę .

cdn.
Bez zacinania nie ma łapania.
Życie ucieka szybciej niż duży sum na haku.
Najbogatsi ludzie to Ci którzy handlują nadzieją a PZW w szczególności .
Urodziłem sie w komunie .Trochę pożyłem i umrę w kolorowej komunie .
 
Slawomir Tabor
Dziś przyszła paczka od Jacka Bartnika z materiałem moro na namiot do tego rzep , suwak i mocne nici . Można zaczynać szyć ale to dopiero po remoncie w domu może w maju . E materiału mam teraz tyle że i namiot do stacjonarki mogę uszyć i pokrowiec na silnik no i jeszcze starczy na materace .
Dzieki Jacek za szybkie załatwienie sprawy . I

sumowapasja.pl/images/imagehost/73d44abd0716f272461eb707e16917f2.jpg

Nie mogłem wytrzymać i rozłożyłem na stelażu namiotu .

sumowapasja.pl/images/imagehost/7c1cb049dc0f19355d485c362626020e.jpg

Teraz problem w którą stronę szyć .G

sumowapasja.pl/images/imagehost/f98a0005bc728493daed896729296bf3.jpg

cdn.
Bez zacinania nie ma łapania.
Życie ucieka szybciej niż duży sum na haku.
Najbogatsi ludzie to Ci którzy handlują nadzieją a PZW w szczególności .
Urodziłem sie w komunie .Trochę pożyłem i umrę w kolorowej komunie .
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.12
18,672,766 unikalne wizyty