Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na SUMOWA PASJA - Forum sumowe - Forum wędkarskie o sumach
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Goście: 5

· Użytkownicy:


· Łącznie użytkowników: 2,438

· Najnowszy użytkownik: DonnaKappy


NASZ FANPAGE

Zobacz temat

 Drukuj temat
szymong
Mam pytanko gdzie szukać suma jesienią gdy temperatura wody spada, czy zachowuje się podobnie do karpia i szuka cieplejszej wody schodząc w głębsze partie zbiornika? Drugie pytanie to czy jego upodobania "kulinarne"sie zmieniają? Jaki pokarm wtedy pobiera chętniej? Wiem ze w dużej mierze zależy to od danego zbiornika i warunków tam panujących ale może z własnych doświadczeń cos podpowiecie?
 
Lucas
Wiesz największym wskaźnikiem jest temp wody. Wrzesień raczej jest dobrym miesiącem do łowienia. Jeszcze zależy od roku. W tym roku jeszcze jest ciepło więc ryby powinny dobrze żerować na płytkiej wodzie i wychodzić dziur. Niestety im zmniejsza woda tym rzadziej wychodzą na jedzenie.
 
tomek sztanka
Masz rację, pamiętam niski stan, trzymały się dziury jakby bały się o utratę miejscówki, wcale nie żerowały.
 
Lucas
Tzn chodziło mi, że im zimniejsza woda tym rzadziej jedzą. Literówka mi się wkradła bo pisze z telefonu. A z mała wodą to też inna bajka jest bo ryby nieco inaczej się zachowują, trochę za mało jestem nad wodą żeby to dobrze rozkminić ale niestety czas mi na to nie pozwala... Ogólnie wrzesień też nie jest łatwy, trzeba dobrze oszacować kiedy łowić płytko, a kiedy już głęboko.
 
szymong
Z doświadczenia wiem ze karpie przed zimą ładują akumulatory i jedza na maxa przez co są mniej ostrożne... sum chyba tak się nie zachowuje wiec niema co liczyć na jakieś świetne brania we wrześniu? ??
 
Lucas
Sumy najsłabsze są w lipcu, teraz już trochę podjadły i jeszcze będą jadły chyba jak większość ryb. We wrześniu są już fajne, podpasine i mocne. Dużo silniejsze jak na początku sezonu.
 
szymong
A czy wielkość przynety ma teraz znaczenie? Może szkoda mu energii na drobne przekąski i woli cos kakretnego o tej porze? Zamiast małego woblera woli dużego zywca? Z doświadczeń co powiecie?
 
Robert Lyzczarz
Sum w kazdym miesiącu lubi dużego żywca!!
 
Jozek Pojedyniec
Ale woblerem też nie pogardzi.... zwłaszcza moim H
pojedyniec.com.pl
 
pojedyniec.com.pl
szymong
Tak Józek twoje są bezkonkurencyjneU
 
szymong
Czy komuś udało się złowić suma gdy temp. Wody spadła poniżej 10°c?
C&R!!!
 
Longin Bojanowski
W ub. roku łowiłem pod koniec października z trola kilka miałem.
Byłem kiedyś użytkownikiem FS. Ale wolę być tutaj.
LONIEK, "TETRYK II"
 
Lucas
Łowiłem sumy ubiegłej jesieni do temp. 11 st. Te 10 stopni to jest u mnie znak, że trzeba się poważniej zająć innymi drapieżnikami.
 
szymong
U mnie teraz 16... ale po górze czyli jeszcze myślę że tydzień dwa będzie się dało polować. ..
C&R!!!
 
Robert Pytka
Do 10 stopni łowienie jest realne i to jest już moja granica , chyba że nastąpi ocieplenie . Łowiłem też jak woda miała 8 stopni , ale to już były przyłowy sandaczowe .
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.08
18,649,379 unikalne wizyty