Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na SUMOWA PASJA - Forum sumowe - Forum wędkarskie o sumach
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Goście: 2

· Użytkownicy:


· Łącznie użytkowników: 2,440

· Najnowszy użytkownik: CyharlesPaunk


NASZ FANPAGE

Zobacz temat

 Drukuj temat
Janusz81
Nowy sezon za 7 miesięcy więc szukam powoli kręcioła co obsłuży trolling i vertical/dryf na kiju Mikado Baltic Cod Pilk. Obecnie używam SSV3500 ale za mała szpula pod dryf i vertical, a po za tym używam go do normalnego spinningu na mniejsze drapieżniki na innym kiju. Zastanawiam się nad SSV5500 lub Ryobi AP Power 8000 ewentualnie 6000. Nie wiem jeszcze ile metrów plecionki wystarczy.
Ogólnie potrzebny jeden kołowrotek z dwiema szpulami co obsłuży mi dwie metody. Na jednej szpuli cieńsza pletka do trollingu, a na drugiej grubsza pletka pod vertical/dryf.
Wymyśliłem to tak, bo kobita mnie chyba wywali z chaty jak kolejne wędki i kołowrotki kupię H Macie jakieś pomysły ?
CATCH & RELEASE
 
Jan Brzozowski
Do verta spokojnie 50 - 60 metrów pletki wystarczy, więc nada się dobrej jakości kołowrotek o wielkości 4000. Druga szpula do trollingu, pletki oczywiście więcej, minimum 100 metrów.
Życzę wszystkim sumów 2+ pozdrawiam, Tetryk I U
 
Janusz81
Zestaw może fajny Igor ale jak nawinę 0,30 to chyba za cienko do vertical/dryf. Większość łowi w okolicach 0,5-0,6 i dlatego wymyśliłem drugą szpulę którą można szybko przełożyć i zmienić metodę połowu.
Jak jestem w błędzie to mnie wyprowadźcie z niego.
CATCH & RELEASE
 
Janusz81
Czyli chcesz powiedzieć, że kijek się nie nada do tej metody ? A zacinanie z ręki ?
CATCH & RELEASE
 
Janusz81
Też tak myślałem ale ja to w sumie żółtodziób U
CATCH & RELEASE
 
Wisniewski Michal
Zastanów się Janusz nad Slammerem 560. W dobrej cenie są na "alle" teraz. Uniwersalny kręcioł do połowu z pływadła. Kompromisem może być plecionka 0,35-37mm, powinno jej wejść ok 200-220m.
 
Mateusz Wisniewski
ja sobie ostatnio zakupiłem 460 U z pływadła jak ulał U
 
Janusz81
Michał, slammer to bardzo dobry kołowrotek ale wg mnie ma za słaby hamulec do siłowego holu. Jak najbardziej nadaje się do trolingu ale pod vertical/dryf chyba nie bardzo.
Poczytałem sobie na necie trochę o AP Power i raczej nie biorę już go pod uwagę. Myślałem, że zmieszcze się w kwocie 400-450zł ale chyba będzie trzeba wydać więcej kasiorki, bo prawie nie ma kręciołów z zapasową szpulą i trzeba ją dokupywać G
CATCH & RELEASE
 
Petryk_05
A może Okuma Salina SA 80?
 
Janusz81
Dzięki Igor U Z Twoją pomocą wymyśliłem co zrobie. SSV3500 idzie do trola pod tego mikado. Zakupie nowy młynek pod super lekkiego spina, a pod vertical/dryf sprawie sobie nowy kij z multikiem ale o to będę pytał w innym temacie U
CATCH & RELEASE
 
pejot CF
a nie myślałeś pod trola o SSV4500 ? Penn Pursuit 5000 również chlopaki chwalą i nowy młynek od Uni Cata - Vencata 4000, aha no i Quick Jig King D.A.mu
 
Wisniewski Michal
pejot CF napisał(aM

Penn Pursuit 5000 również chlopaki chwalą...


No właśnie, a jesteś może w stanie coś więcej powiedzieć na temat tego kręćka? Jak wiadomo to budżetówka Penna i pytanie jak z jakością/trwałością? Sama marka nie zawsze jest gwarancją dobrego produktu.
Całą rodzinę Pursuit II można złapać w niezłej kasie, tylko pytanie czy warto?
 
Janusz81
pejot CF napisał(aM

a nie myślałeś pod trola o SSV4500 ? Penn Pursuit 5000 również chlopaki chwalą i nowy młynek od Uni Cata - Vencata 4000, aha no i Quick Jig King D.A.mu


Dzięki za podpowiedzi ale już zadecydowałem. W trollingu ssv3500 sobie świetnie radził i tam zostanie na stałe. Do lekkiego spina czyli Savagear MPP 10-30g zakupie jakiegoś Ryobi, a do vertikala nowy zestaw ale to dopiero raczej na wiosnę, no chyba ze trafi się gdzieś fajna promocja U
CATCH & RELEASE
 
pejot CF
Wisniewski Michal napisał(aM

pejot CF napisał(aM

Penn Pursuit 5000 również chlopaki chwalą...


No właśnie, a jesteś może w stanie coś więcej powiedzieć na temat tego kręćka? Jak wiadomo to budżetówka Penna i pytanie jak z jakością/trwałością? Sama marka nie zawsze jest gwarancją dobrego produktu.
Całą rodzinę Pursuit II można złapać w niezłej kasie, tylko pytanie czy warto?



Osobiście sam nie używałem - kolega który w tym roku go zakupił wyciągnał bardzo duzo ryb, w tym chyba 3 powyżej 200cm i kręci się dalej U Nie wiem jak długo da radę bo to nowy model z tego co wiem

Aha no i ekipa Amigo Fishing - Adam też go posiada z tego co pamiętam U A lubi orkę na Ebro, nie przypominam sobie żeby narzekał. Do tego cena też przyzwoita
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.08
18,683,384 unikalne wizyty