Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na SUMOWA PASJA - Forum sumowe - Forum wędkarskie o sumach
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Goście: 2

· Użytkownicy:


· Łącznie użytkowników: 2,435

· Najnowszy użytkownik: Maciek6614


NASZ FANPAGE

Zobacz temat

 Drukuj temat
Slawomir Tabor
Występuje Europa, zachodnia Azja i północna Afryka. W Europie południowej i środkowej występuje licznie. W Polsce spotykany jest od nizin po rejony górzyste. Nie był wykazany jedynie ze Wzgórz Trzebnickich, Sudetów Zachodnich, Kotliny Nowotarskiej i Tatr Dawniej w Polsce był gatunkiem pospolitym. Został zawleczony do Ameryki Północnej, gdzie spotykany jest we wschodnich Stanach Zjednoczonych.
Środowisko
Głównie środowiska wilgotne: torfowiska, bagna, podmokłe łąki, a także rowy, zagony, ogrody, pola uprawne i sady; uważany za szkodnika upraw rolnych, ogrodniczych i leśnych
Morfologia[edytuj]
Ciało o ciemnobrązowym lub brunatnorudawym ubarwieniu, masywne, wydłużone, z silnie rozwiniętym przedpleczem, długimi przysadkami odwłokowymi i stosunkowo krótkimi tylnymi nogami. Przednie odnóża silne, grzebiące, łopatowate, zaopatrzone w kolce – służą do poruszania się pod ziemią, rozgrzebywania piasku i budowy korytarzy. U osobników obu płci obecny jest aparat strydulacyjny.
Wielkość
do 6,2 cm długości oraz rozpiętości 4 cm.
sumowapasja.pl/images/imagehost/669bf08d7f16b37d6a1b7f2f7efd63b2.jpg
sumowapasja.pl/images/imagehost/4a71e26e8a85e943494e6d03de57d0d2.jpg

Turkuć podjadek stosowany jest do połowu suma ze względu na zapach jaki wydziela .Wielu wędkarzy uważa że żywy turkuć swoim smrodem wabi suma i powinien być stosowany jako dodatek do zestawów żywcowych.
Bez zacinania nie ma łapania.
Życie ucieka szybciej niż duży sum na haku.
Najbogatsi ludzie to Ci którzy handlują nadzieją a PZW w szczególności .
Urodziłem sie w komunie .Trochę pożyłem i umrę w kolorowej komunie .
 
filip86
Dodatek do żywca? To jak go zbroić i czym mocować do zestawu żeby go nie zabić. Aha i pytanie jeszcze turkuć wydaje ten swój specyficzny odgłos pod wodą? Jeśli tak to grzechotka Nam też odchodzi od zestawu.
 
Slawomir Tabor
Turkucia przywiązuje się do haka lub kotwicy , oczywiście tak aby go nie zabić plecionką lub żyłką i tylko wtedy się go stosuje gdy żywiec leży na dnie lub z rosówkami wtedy to ma sens , inaczej nie będzie tupał o dno.
Bez zacinania nie ma łapania.
Życie ucieka szybciej niż duży sum na haku.
Najbogatsi ludzie to Ci którzy handlują nadzieją a PZW w szczególności .
Urodziłem sie w komunie .Trochę pożyłem i umrę w kolorowej komunie .
 
Robert
Oj, ja różne przynęty i paskudztwa miałem w łapach, ale tego bym za skarby nie wziął do ręki. Obrzydlistwo Choć z lektury wiem, że wart zachodu.
Edytowane przez Jan Brzozowski dnia 07.08.2013 21:31
 
jaro7707
Uważajcie, bo potrafi boooleśnie uszczypnąć.
 
tomek sztanka
Dla mnie Turkuć jest najlepszą przynętą na suma. Fakt trochę z nim kłopotu ale tam gdzie go rzucisz bądź pewien, że jeśli jest tam sum to go pobierze.
Edytowane przez Jan Brzozowski dnia 25.12.2013 20:29
 
loczi
Mam na sprzedaż turkucie podjadki w rozmiarach od 3,5cm-6cm. Turkucie są idealne jako przynęta na duże osobniki suma.
Są bardzo żywotne i posiadają specyficzny zapach wabiący sumy.
W odpowiednich warunkach mogą przeżyć długie tygodnie i miesiące. (do sezonu sumowego , a teraz są tańsze)
hodowane są też w terrariach.
TANIO 3 ZL sztuka!!!!!
 
Lukasz Karasiewicz
loczi napisał(aM

Mam na sprzedaż turkucie podjadki w rozmiarach od 3,5cm-6cm. Turkucie są idealne jako przynęta na duże osobniki suma.
Są bardzo żywotne i posiadają specyficzny zapach wabiący sumy.
W odpowiednich warunkach mogą przeżyć długie tygodnie i miesiące. (do sezonu sumowego , a teraz są tańsze)
hodowane są też w terrariach.
TANIO 3 ZL sztuka!!!!!


Zapraszam najpierw do powitalni. Ja mogę każdemu aktywnemu użytkownikowi forum zaoferować turkucie za darmo.
Uwolnij pasję
 
Marek Bukowski
Lukasz Karasiewicz napisał(aM

loczi napisał(aM

Mam na sprzedaż turkucie podjadki w rozmiarach od 3,5cm-6cm. Turkucie są idealne jako przynęta na duże osobniki suma.
Są bardzo żywotne i posiadają specyficzny zapach wabiący sumy.
W odpowiednich warunkach mogą przeżyć długie tygodnie i miesiące. (do sezonu sumowego , a teraz są tańsze)
hodowane są też w terrariach.
TANIO 3 ZL sztuka!!!!!


Zapraszam najpierw do powitalni. Ja mogę każdemu aktywnemu użytkownikowi forum zaoferować turkucie za darmo.

Ja mogę zaoferować jętkę mrożoną również bezpłatnie dla aktywnych użytkownikówD
 
Slawomir Tabor
Marek jak byś mógł to trochę bym przygarnął tej jentki do łowienia bialorybu na spławik.
 
Marek Bukowski
Proszę bardzo na kiedy ma być u ciebie to mogę podać przez kolegę co jeżdzi do W-wy ,a może i ja będę w okolicach
 
Jan Brzozowski
loczi napisał(aM

Mam na sprzedaż turkucie podjadki w rozmiarach od 3,5cm-6cm. Turkucie są idealne jako przynęta na duże osobniki suma.
Są bardzo żywotne i posiadają specyficzny zapach wabiący sumy.
W odpowiednich warunkach mogą przeżyć długie tygodnie i miesiące. (do sezonu sumowego , a teraz są tańsze)
hodowane są też w terrariach.
TANIO 3 ZL sztuka!!!!!

Kolego, niezbyt fortunnie zacząłeś przygodę z sumowąpasją. Spróbuj jeszcze raz.
Życzę wszystkim sumów 2+ pozdrawiam, Tetryk I U
 
kamil1989
Witam ja łapie na turkucie z teściem już 3 lata ale tylko 2 razy trafił się konkretny wąsacz ale to raczej przynęta na małe sumy , teściu łapie na turkucia i wyciąga w większości od 40 do 80 cm więc bez szału ale prawie zawsze sum się trafi na turkucia więc jest skuteczny ale uważam że na maluszki i ja już z go używam jako dodatek do rosówek i wątróbki licząc na konkretną przygodę z wąsatym &
 
Robert
Lukasz Karasiewicz napisał(aM

loczi napisał(aM

Mam na sprzedaż turkucie podjadki w rozmiarach od 3,5cm-6cm. Turkucie są idealne jako przynęta na duże osobniki suma.
Są bardzo żywotne i posiadają specyficzny zapach wabiący sumy.
W odpowiednich warunkach mogą przeżyć długie tygodnie i miesiące. (do sezonu sumowego , a teraz są tańsze)
hodowane są też w terrariach.
TANIO 3 ZL sztuka!!!!!


Zapraszam najpierw do powitalni. Ja mogę każdemu aktywnemu użytkownikowi forum zaoferować turkucie za darmo.


A ja nawet gdyby mi ktoś zapłacił to go w łapy nie wezmę ,a różne dziwne żyjątka w łapach już miałem brrrrrr .
 
mpruszek
kolego od turkucia, odezwij się na prv, chetnie wezme
 
jachu67
A te to to , to długo przeżyje w niewoli ?
 
Lukasz Karasiewicz
jachu67 napisał(aM

A te to to , to długo przeżyje w niewoli ?


Jakiś tydzień do 2, trzeba je dokarmiać bo zaczną się zżerać między sobą. Przywiozę na WisełkęX
Uwolnij pasję
 
Slawomir Tabor
Dajesz im kebab czy frytki . Na poważnie myślałem że dłużej można ich hodować .
 
Marek Bukowski
Kilka lat wstecz trzymałem turkucie prawie dwa miesiące jadły sobie liście i siebie nawzajem ,po dwóch tygodniach zaczęły się zjadać z 50 może 20 przetrwało przez prawie sezon ,trochę lubię te owady można było złowić ładnego leszcza i raz miałem silne branie na dużego karasia z turkuciem,ale na haku to on zbyt żywotny nie jest chyba szybko się topi albo za mocno go wiązałemU
 
Lucas
Ja tam tego kijem nie dotknę D
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.08
18,720,692 unikalne wizyty